Servaprofiilid

Pakume nähtavatele (poleeritud) esiservadele nelja erinevat servatöötlust:

Faasitud esiserv

Faasitud profiilil on nähtavad ülaservad 45-kraadise nurga all, ms muudab piirjooned selgeks ja konkreetseks. Enimlevinud servatöötlus, mis sobib modernsetesse köökidesse.

Ümardatud esiserv R5

Ümardatud profiilil on nähtavad ülaservad kerge ümardusega. Nii muutub tööpinna serv vastupidavamaks mehhaanilistele kahjustustele ja on käega katsudes pehmem.

Poolümar esiserv R15

Poolümaral profiilil on ülaservad ümardatud 1/2 kivi paksuselt. Selline töötluse puhul läheb üleminek sujuvalt töötasapinna horisontaalsest pinnast vertikaalsele.

Täisümar esiserv R15

Täisümara profiili puhul on nii ala- kui ülaservad ümardatud 1/2 kivi paksuselt, muutes seetõttu esiserva täielikult ümaraks. Selline klassikaline servatöötlus sobib hästi näiteks söögilaua plaadile.

Valamu paigaldusvõimalused

Köögivalamut on kivist töötasapinnale võimalik paigaldada neljal erineval viisil:

Pealtpaigaldus

Pealtpaigaldus

Kõige lihtsam valamu paigaldusviis, mida kasutatakse peamiselt kõrgsurvelaminaadist või täispuidust öötasapindade puhul. Eeliseks on soodsamad valamute hinnad ja kerge hilisem asenamisvõimalus, miinuseks tagasihoidlikum esteetiline väljanägemine ning ebapraktilisus.

Süvispaigaldus

Süvispaigaldus

Sellise paigalduse puhul süvistatakse valamu selliselt kivi sisse, et valamu jääb töötasapinnaga samale kõrgusele ehk tasapinnale. Selline paigaldusviis on väljanäegmiselt kõige stiilsem, kuid nõuab aastate perspektiivis suuremat hooldust. Selliseks paigaldusviisiks mõeldud valamud peavad olema väga kvaliteetsed ning on seetõttu ka kallimast hinnaklassist.

Altpaigaldus

Altpaigaldus

Enimlevinud paigaldusviis kivist töötasapindade puhul. Valamu liimitakse tööpinna alla, valamuavas jääb nähatvale terve kivi läbilõige. Selline paigaldusviis on hooldusvaba. Võimaldab lisada töötasapinnale freesitavaid ja valamusse jooksvaid veesooni.

Alt süvispaigaldus

Alt süvispaigaldus

Valamu liimitakse töötasapinna külge altpoolt pooleldi kivisse süvistatult. Nii jääb kivi läbilõige valamu avas näha pooleldi. Stiilne ning samas ka praktiline paigaldusviis. Võimaldab lisada töötasapinnale freesitavaid ja valamusse jooksvaid veesooni.