Köögimööbli tellimine on pikk ja mahukas protsess, alustades Sulle sobiva tootja valikust ja lõpetades sobiva plaani ja materjalide leidmisega, rääkimata veel kvaliteetsest paigaldusest. Sul on küll oma unistuste köögi nägemus silme ees, kuid kas keegi oskab selle ka nii ellu viia, et see ületaks Sinu ootusi? Köök on Sinu kodus üks enim kasutuses olevaid ruume ning ei ole vaja, et see Sulle ülearu probleeme valmistaks või midagi peaks hakkama juba varsti jälle ümber tegema. Me aitame Sul vältida levinud vigu ning saada aru kõige kaasaegsematest võimalustest, mis annavad Sinu köögile maksimaalse kestvuse ja tagavad kasutusmugavuse. Soovime, et Sina oled oma uue köögi üle sama uhke kui meie oma tehtud töö üle.

Mööblimasin ei ole siin ainult selleks, et Sulle kööki müüa. Meie eesmärk on alati olnud, et inimestel oleks kaunid köögid, mis kestavad. Mööblimasin on koostanud tervikliku ja illustreeritud köögimööbli hooldusjuhise mida saad vaadata ja alla laadida siit.

  • Tutvu meie töö- ja köögimööbli standarditega, et oskaksid teiste pakutavat meie omaga võrrelda. Täna on seadmete tuulutusavad ja vaikselt sulguvad uksed-sahtlid juba norm, mitte erilahendus.
  • Siin anname ülevaate oma töövahenditest ja -meetodidest. Kasutame professionaalseid seadmeid ning parimate tootjate materjale ja furnituure, et tehtud töö kestaks.
  • Kuigi köögimööbli paigaldus moodustab köögi hinnast ca 10%, ei tasu kunagi selle osa alahinnata. Kui paigaldus on kehv, kaotab kogu eelnev töö mõtte. Teeme koostööd parimate paigaldajatega. Toome siin välja levinumad vead, millega köögimööbli tellijad võivad kokku puutuda.
  • Köögimööbli planeerimine on üks olulisemaid samme, et Sinu köögimööbel saaks perfektne. Selle kohta oleme kirjutanud blogipostituse ning koostanud ka illustreeritud PDF juhendi.

 

Sagedased küsimused ja vastused köögimööbli tellimisel

Kui palju maksab eritellimusel valmistatud köögimööbel?

Kuna eritellimusel valmistatud köögimööbel võib olla väga erineva suuruse, materjalivaliku ja lahendustega, pole võimalik ühtset hinnanumbrit öelda. Anna meile oma mõtetest ja soovidest täpsemalt teada ja siis oskame juba ligikaudse hinna määrata.


Millist töötasapinda eelistada?

Töötasapinna valiku juures on oluline sinu enda vajadusi silmas pidada.  Kui oled suurem kokkaja, on kindlasti mugavam toimetada kivist töötasapinnal. See on vastupidav ja kannatab olenevalt tüübist suuremal või vähemal määral kuuma. Samuti võimaldab see valamu tööpinna alt ja pliidiplaadi tööpinnaga tasa paigaldada. Kivist töötasapinna ainus miinus on kõrgem hind. Täispuidust töötasapind on soe ja naturaalne, kuid vajab põhjalikku ja regulaarset hooldamist. Kõrgsurvelaminaadist töötasapind on vastupidav ja laia dekoorivalikuga ning soodsama hinna tõttu paljude klientide eelistatuim valik.

Milliste standardmõõtudega tuleks arvestada köögitehnika puhul?

Enamlevinud köögitehnika standardlaiused on järgmised: Integreeritav külmik: 600 mm ja 700m, viimaste valik on väike. Integreeritav nõudepesumasin: 600 mm ja 450 mm. Integreeritav ahi: 600 mm ja 450 mm, viimaste valik on väike. Õhupuhastaja valimisel tuleb jälgida pliidiplaadi laiust.  Köögitehnika valik on väga lai ja eksklusiivsemate toodete mõõdud või omadused võivad standardist erineda. Enne tehnika ostmist soovitame kindlasti tutvuda tehniliste nõuetega ja pidada nõu köögimööbli disaineriga või tehnika müüjaga.

Kuidas valida köögitehnikat?

Alustada tuleks enda vajaduste kaardistamisest. Suurem pere vajab suuremat nõudepesumasinat ja valamut, kokkamishuvilisele on oluline erinevate funktsioonidega ahi jne. Kui vajadused on selgeks tehtud, tuleks kontrollida tehnilisi andmeid: kas valitud valamu sobib töötasapinnaga, kas side-by-side külmikule on jäetud piisavalt avanemisruumi jne. 

Millised on esipaneelide peamised erinevused?

Esipaneelide valik on väga lai ja valiku tegemine võib olla keeruline. Värvitud uste plussiks on piiramatu värvivalik, võimalik on valida erinevaid raamuksi ja freesingu tüüpe.  Valmismaterjalid on vastupidavamad, kuid värvivalik on oluliselt väiksem ning materjali ei saa sooni freesida.

Millised esipaneelid peavad kõige kauem vastu?

Kõige vastupidavamad esipaneelid on kanditud esiservaga, näiteks erinevad sõrmejälje- ja kriimustuskindlad variandid.

Kas köögimööblil on standardmõõdud, millega tuleb arvestada?

Eritellimusmööbli puhul on mõõdud paindlikud, kuid on teatud standardid, millest tuleks lähtuda, et köögis toimetamine oleks mugav. 



Kas köögimööblit saab planeerida ilma käepidemeteta?

ah, kööki saab planeerida ilma käepidemeteta, valikuvariandid on järgmised: - soone freesimine esipaneeli ülaserva; - profiilkäepide, mis kinnitatakse karkassile; - mootoriga avanevad kapid ja sahtlid.

Kas kõrgsurvelaminaadist tööpinda saab altpaigaldusega valamut panna?

Ei, kahjuks ei ole see võimalik, sest kõrgsurvelaminaat ei ole veekindel ja tööpinda freesitud ava ei saa seestpoolt kantida.

Kas mööbli saab laeni teha?

Päris laeni mööblit planeerida ei saa. Integreeritav külmik vajab tuulutust, samuti on vaja kapiustel liikumiseks ruumi, sest laed ei ole sageli sirged, ka paarimillimeetrised erinevused võivad segada kapiuste liikumist.

Mis vahe on melamiinil ja spoonil?

Melamiin on tugev sünteetiline materjal, mida nimetatakse ka kunstspooniks. Spoon on puidu hööveldamise või koorimise käigus saadud naturaalne materjal. Kummalgi on oma plussid ja miinused.

Mis vahe on puitlaastplaadil ja MDFil?

Puitlaastplaat on puiduoksakestest koosnev kuumpressitud plaat. MDF on peeneks jahvatatud puit, mis on kokku pressitud kuivmeetodil. MDF on väga hea köögimööbli uste valmistamiseks. Kuna see on sile ja tihke materjal, saab sellesse erinevaid freesinguid teha ja seda erinevate materjalidega (laminaat, spoon, värv jne) katta.

Kui vastupidavad on värvitud uksed?

Värvitud uksed peavad hästi vastu, kõik oleneb kasutusest ja hooldusest.  Värvitud materjalile võivad kergesti tulla kriimud, samuti peab puhastamisel hoolikas olema, sest värvitud materjal ei kannata intensiivset puhastust ja erinevaid keemilisi puhastusvahendeid.

Miks värvitud uksed on kallimad kui laminaatuksed?

Värvitud ukse valmistamisel on protsess töömahukam ja pikem, kuna läbib erinevad etapid: mõõtu lõikamine, freesimine, mitme värvikihiga katmine ja kuivamine.  Laminaat on valmismaterjal, mis vajab vaid mõõtu lõikamist ja servade kantimist.

Kas melamiinist uste sisse saab freesida käepideme soone?

Melamiini ja laminaadi sisse ei saa käepidemete sooni sisse freesida, sest seda soont ei ole võimalik kantida. 

Kui vastupidav on melamiin?

Puiduimitatsiooniga melamiini kasutatakse tihi uste valmistamisel. See on tugev materjal, mis ei ole tundlik vee suhtes ja mida on kerge puhastada.  Samuti on melamiin hinna poolest tunduvalt soodsam kui laminaat või spoon.

Kui pikk on mööblile, tehnikale ja furnituuridele antav garantii?

Tehnikale ja mööblile kehtib 2-aastane garantii.

Kas valmistate lisaks köögimööblile ka teisi mööbliesemeid?

Kui tellid meilt köögimööbli, valmistame sulle soovi korral ka näiteks söögilaua, tv-aluse või tavaliste ustega riide- või garderoobikapi.

Kas tulete ja mõõdate objekti ise üle?

Kuna valmistame mööbli konkreetsesse ruumi, siis on täpsed mõõdud väga olulised. Kui projekt läheb töösse, siis tuleme ja mõõdame kindlasti ruumi ise üle. 

Kui pikk on tarne?

Enamasti jääb see eritellimusköökide puhul vahemikku 16–20 nädalat. Kivitööpinna puhul tuleb arvestada lisaks 2–3 nädalat, kuna tööpinna täpsed mõõdud on võimalik võtta pärast mööblikappide paigaldust. Oma mööbli tarneaega küsi meie disaineritelt või kirjuta info@mooblimasin.ee.

Kuidas käib tasumine?

Ettemaks on 50% projekti maksumusest, teine osamakse tuleb tasuda siis, kui mööbel on valmis, vahetult enne paigaldust või üleandmist. Pakume soovi korral ka järelmaksuvõimalust.

Kui soovin tellida köögimööblit, siis mis ma pean esimese sammuna tegema?

Köögimööbli planeerimiseks kutsu disainer koju või broneeri salongis kohtumiseks aeg. Pärast seda saame koostada sinu projektile hinnapakkumise. 

Kus asub salong ja kus valmistate mööbli?

Meie salong asub Tallinnas aadressil Sõpruse pst 33. Tootmine asub Tallinna äärelinnas, Ruunaoja 3. Salongi külastamiseks palume aja meie disaineriga eelnevalt kokku leppida.

Mida peaks kohtumisele tulles võtma kaasa või eelnevalt saatma?

Enne kohtumist võiks disainerile saata või kaasa võtta ruumi mõõdud. Samuti on abiks plaanivaade, fotod ruumist ja inspiratsioonipildid.