Köögimööbli planeerimine

Köögimööbli planeerimine

1. Alusta oma köögi planeerimist lihtsa joonise/eskiisiga

Mõõda oma köögiruum ja pane plaan paberile. Natukene eeltööd ja mõtlemist kindlustab Sulle parima planeeringu. Selliselt toimides säästad ruumi ning saad luua optimaalselt sisustatud köögi. Kindlasti jäta plaanile ka lisaruumi ja jälgi, et kapid mahuksid aknalaua alla ning paiguta kõrged kapid alati tööpinna lõppu.

2. Võta oma väikesest köögist maksimum

Kui Sul ei ole võimalik suurendada kööki mõne teise ruumi arvelt, siis aitab ka see, kui valid väiksema mõõtudega tehnika, mis on võimalik mahutada kappi või tööpinna alla. Ahi võib olla 45 cm laiusega ja pliidiplaat kahe keedualaga. Kõik see aitab Sul jätta rohkem ruumi köögi tööpinnale. Kaota köögist eraldiseisvad seadmed.

3. Kasuta nurgakappides ruumi

Nurgakapid ning nendesse paigaldatavad karussellid on suurepärane võimalus kasutada ruumi, mis muidu jääks ebamugavalt kapi pimenurka. Karusselid võimaldavad nurgakapist hõlpsasti asju kätte saada. Kindlasti vali kvaliteetne furnituur. Esmapilgul soodsad karussellid võivad olla nõrga konstruktsiooniga, murduda ning seetõttu kokkuvõttes Sulle kallimaks minna.

4. Too oma kööki värve

Katseta erinevaid värve. Enamjaolt loovad kõik värvikombinatsioonid köögis efektse koosluse. Proovi roosasid toone või piirdu klassikalise musta-valgega. Katseta erinevaid variante ja Sa ei pea pettuma.

5. Mõtle läbi valamu asukoht

Reeglina paigutatakse valamu kööki akna juurde. See on alati toimiv lahendus. Tähtis on siinjuures jälgida, et valamu ümber jääks võimalusel mõlemale poole piisavalt tööpinnal toimetamiseks ruumi. Valamu kõrvale tööpinnale on mugav asetada nõrguma näiteks pestud nõusid.

6. Väldi üleliigselt suuri külmikuid

Külmiku valimisel tuleks lähtuda eelkõige köögiruumi suurusest, et kas peale ülisuure külmiku mahutamist kööki, jääb ka piisavalt ruumi köögikappide jaoks.

7. Peida boiler

Boileri olemasolu köögis on planeerimise juures kindlasti üheks takistuseks. Lihtne lahendus on peita boiler näiteks köögikappi. Sellisel juhul tuleks kindlasti jälgida, et kinnises kapis on ventilatsioon tagatud ning kas vastavat toodet selliselt üldse paigaldada on lubatud. Tähele tuleb panna ka seda, et boilerikapp peab olema tõenäoliselt standardmõõtmetest erinev.

8. Õhupuhastaja valimine

Tänasel päeval ei ole õhupuhastaja pelgalt tarbeese, vaid suuresti ka sisustuselement. Õhupuhastajate hinnad kõiguvad väga suurel määral. Kindlasti tuleks eelistada pigem kallimat toodet, kui välimuselt sarnast, kuid tundmatu tootja soodsamat varianti. Soodsad õhupuhastajad kipuvad Sind aja möödudes alt vedama ja praktika näitab, et kui midagi köögis peab katki minema, siis on see esimeses järjekorras just õhupuhastaja. Valikus on nii väljapaistvad välised (modernsed ja klassikalised) kui ka kappi integreeritud (peidetud) õhupuhastajaid. Kuna trend muutub kiirelt, siis muutub ka õhupuhastajate valik pidevalt. Seega, kui Sa ei soovi uue trendi saabudes toodet jälle välja vahetada, kaalu pigem modernse ja konservatiivsema variandi kasuks otsustamist.

9. Kontrolli, et köögis oleks piisavalt elektripistikuid

Siinkohal kehtib reegel, et rohkem on alati parem kui vähem. Elektripistikud võiks paikneda minimaalselt 150 mm kõrgusel tööpinnast ja peaks kindlasti olema paigaldatud elektriku poolt.

Telli oma köögimööbel www.mooblimasin.ee/tellimine

Vaata meie tehtud töid siit