Köögimööbli furnituuri kvaliteet

Foto: i-puenktchen.blogspot.com

Köök on läbi ajaloo olnud kodu süda, soe ja kutsuv ning tihti levib sealt tubadesse meeldivaid toiduaroome. Köögis on alati kõigel oma koht ja heas köögis tunneb perenaine end nagu “kala vees”. Elegantsete liigutustega ja sisseharjunud rütmiga on talle kõik leitav ja mugav kasutada.

Kvaliteedi tunneb ära peensuseni läbimõeldud detailide järgi

Kööki sisenedes lummab meid esmapilgul disain ja värvide valik, kuid iga kogenud kokkaja soovib oma köögilt rohkemat, kui pelgalt silmailu – kvaliteetset köögimööbli furnituuri. Huviorbiidis on viisid, kuidas on lahendatud kappide ja tööpindade paigutus, kas kappide sisu on käepäraselt organiseeritud. Hästi planeeritud köögis tekib esimesest hetkest see õige tunne, et siin saab mõnusalt süüa tehes aega veeta. Köögis, kus seda tunnet ei teki on ilmselt planeerimise faasis detailisusele vähem rõhku pandud.

Lisaks ilule, oskab iga köögi tellija väärtustada funktsionaalsust ka peenematel tasanditel, mis kohe silma ei hakkagi. Inimeste soovid on need, tänu millele areneb funktsionaalsus üha suurema läbimõelduse suunas. Loomulikult püütakse kliendi vajaduste muutumist pidevalt edestada, et uue köögi planeerijat positiivselt üllatada. Sealjuures ei ole hinnatud tootjad unustanud disaini, sest sahtel või kapp peab ka avatuna ülejäänud stiiliga kooskõlas püsima. Uksehingede nägusalt peente joonte taha on peidetud töökindel konstruktsioon, mis ei lase Sul enam ukse kolksatuste peale ehmuda. Sahtlite ja kappide uksed sulguvad pehmelt ja vaikselt. Seejuures ei ole oluline, milline on köögi stiil – on see retro või vintage, kvaliteetset ja innovatiivset furnituuri saab iga köögiga sobitada.

Elektromehhaaniline kapiuks

Elektromehhaaniline kapiuks. Foto: hettich.com

Soovidele vastu tulles on maailma juhtivad tootjad (Blum, Hettich, Grass, Häfele jne) arendanud mugavusega seotud peensusi aina edasi. Uudse lahendusena on uste ja sahtlite avamine muudetud elektromehaaniliseks.

Eriti paistavad silma Hettich’i elektrilised kapiuksed ja sahtlid, mida saab avada vaid kerge puudutusega, kui soovid midagi käigu pealt näiteks prügikasti visata, aga käed on määrdunud. Teinekord on vaja just avada see kõige alumine sahtel, aga käed on asju täis. Siis piisab vaid varbaga sahtli esitüki puudutamisest ja sahtel avaneb.

Kähepärane sahtel

Foto: Blum.com

Toidu ja nõude paigutus kappides

Kui kööki planeerides jätad kappide sisemised jaotussüteemid tellimata, siis tegelikult läheb kaotsi osa mugavusest, mida tootja on soovinud Sulle pakkuda. On võrdlemisi suur erinevus, kas nõud ja toiduained on sahtlites lahtiselt või organiseeritud vaheseinte ja erimõõtudes sisudega. Blum näiteks on loonud eraldi tootesarja Orga-line, kus sisemise jaotussüteemi kujundus ja värv vastavad Sinu soovidele. Rist- ja pikijaotusseinad on kohandatavad vastavalt sellele, mida kapis või sahtlis hoidma hakkad. Tulemuseks on enneolematu kord ja käepärasus.

Maitseaine riiul

Lisaks on valikus kahte tüüpi maitseaineriiuleid. On sellised, mis sulguvad ülespoole ja annavad köögi üldpildile õhulisust. Kuid veel nutikamalt lähenedes saab maitseaineriiulid töötasapinna sisse peita. Mõlemal juhul võid olla kindel, et maitseained on kergelt leitavad ja turvaliselt hoiustatud. Need kapid on varustatud töökindlate tõstesüsteemidega ja avanevad kergelt.

Ülesse sulguv maitseaineriiul

Foto: hettich.com

Ei tasu peljata ka nurgakappe, sest nende sisud on uuendatud ja muudetud sama liikuvaks ja sujuvaks, kui kõik muu Sinu tulevases köögis. Nurgakappi ei pea enam peadpidi sisse ronima, et sealt midagi kätte saada. Kapi saab puudutades avada ja kogu hoiuruumi sisu liigub sujuvalt ettepoole Sinu silme alla. Soovi korral saab nurgakappides kasutada ka karusselle, mis samuti osaliselt kapist välja liiguvad. Kandevõime on selliste lahenduste juures jaotunud riiulite vahel võrdselt, riiulid mahutavad kuni 20 kg ulatuses toiduaineid või toidunõusid. Pinnad on libisemiskindlad. Eriti käepärane ja mugav näiteks pottide ja pannide hoiustamiseks.

Kõrgkapid cargo-süsteemiga, kus on palju riiuleid toiduainetega, saab avada otse enda suunas tõmmates (või puudutades) ja need on mõlemalt küljelt ligipääsetavad. Sel viisil on kogu valik Sul alati käepärast. Enam ei ole perenaise sõnavaras kohta väljenditele ‘kapi tagumises nurgas’ või ‘sahtlipõhjas’. Hoiuruumide lahendused on nii detailselt läbi mõeldud ja söögivalmistamisele kuluv aeg sellevõrra lühem. Nii jääb suurem osa õhtust Sulle, et mõnusalt koos perega valmistatud toitu nautida.

Lubades endale kvaliteeti, saad ka töökindluse aastateks

Köögimööbli asjatundjaga koos tellimust üle vaadates soovitame tähelepanu pöörata ka furnituuri töökindlusele. Uksehingede, sahtlisüsteemide ja ühendustehnoloogia kvaliteet võib olla väga erinev. Näiteks nõudepesumasina ja ahju osas on hea teada, millised siinid on korralikult testitud ja peavad vastu igapäevasele kasutusele.
Köögiahju funktsionaalsus
Ka küpsetusahju funktsionaalsust on võimalik täiustada, kui valida juurde Hettich’i või mõne teise tunnustatud firma kuulsiinid. Küpsetusplaadi saab nende abil turvaliselt välja tõmmata nii, et mõlemad käed jäävad pannihoidmisest vabaks.

Nimetatud ja veel paljude teiste võimalustega tutvudes tagad planeerimise faasis, et lõpptulemus saab just sinu vajadustele vastav.

Peamine on Sinu rahulolu ja rõõm aastateks.

Vaata meie tehtud töid siit