Ehk teisisõnu: kas sa oled nii rikas, et lubada endale odavat lahendust? Jäädes hetkeks mõtlema selle peale, kui palju inimesed lasevad end kiirusel ja odavusel ära rääkida, siis igaühe mõistus tahab pigem eitada seda, et nii on juhtunud ka minuga. Lihtne näide elust: vaja oli fileerimisnuga ja osteti kahel korral “odav” nuga, lõpuks mindi ikka poodi hea noa järele, millel on kvaliteedi garantii. Kokku läks noa ostmine kallimaks, kui oleks kohe ostnud tunnustatud brändi noa. Me teeme nii ja ei tunnista seda endale. Kas köögi planeerimine on see koht, kus otsida soodsaimat kiirlahendust ehk valmismööblit poest? Lõplikult jääb see igaühe isiklikuks otsuseks ja eelistuseks, kuid kogemus on näidanud meile, et tasub kaaluda eritellimusel köögimööblit.

Standardlahendus on mugav?

Praegusel ajal on kiirus üks võtmeargumente, mis võib panna kliendi oma rahakotisuud avama. Minnakse poodi ja nähakse valmis kööki. Mõõdud on kaasas ja tundub, et klapib ja mahub kööki ära. Mõeldud-tehtud ja autoga teise ukse juurde, kust jupid peale laetakse. Neid on sadu ja polte-mutreid ca paari kilo jagu. Järgmine ülesanne on leida tehnika, mis mahuks ostetud mööbli vahele ja sisse kenasti ära. Siis kõige selle kraamiga koju. On mitmed juhuseid, kus minnakse soodsa mööbli jahile lausa üle mere elustiilipoodi IKEA. Siis tuleb mööbli hinnale lisada: küttekulu, söömine, laevapiletid, suurema auto rent, ajakulu ja kui see kõik kokku liita võib tulla üllatusmoment, kus kodufirma oleks eritellimusel töö pea sama raha eest teinud. Ent kui juhtub, et mõni jupp on praak või ei sobi, siis masstootmisest saada asendusosi võib võtta aega uskumatult kaua. See ei ole linnalegend, et oodatud on kuude kaupa.

köögimööbli paigaldamine

Köögimööbli firma valimine

Sisenedes pakkujate virr-varri teeb igaüks valikuid, mille järgi püütakse leida usaldusväärsed köögimööbli ettevõtteid. Mõned tähelepanekud valiku tegemisel on:

  • Maksuvõlgnikud riigi ees on märk sellest, et raha liigub mustalt ja firma võib ühel hetkel “maa alla vajuda” ja ka sinu rahaga kaduda. Lihtne kontroll www.krediidiinfo.ee aitab tuvastada ettevõtte usaldusväärsust.
  • Kes teeb köögi valmis? Kas ettevõttel on oma tootmispind või kasutatakse allhanget? Ka viimast on hea teada, et teeninduses ei tekiks võimalikke tõrkeid. Ebausaldusväärset allhankijat on lihtne süüdistada, kuid kannataja on ikkagi köögi tellinud klient.
  • On tuntud tõde, et halba kogemust tahad jagada vähemalt seitsme inimesega ja head kogemust oma lähedastega. Seega Internet on piiramatu allikas, kust leida infot klientidelt, kes foorumites on kommenteerinud halba teenust või kvaliteeti.

Kuidas kujuneb lõpphind

Saades köögile pakkumised valitud firmadest, seisad järgmisel teelahkmel, kus tasub olla kaalutlev. Sinu ees on kolm-neli erinevat lõpphinda. Pilk püsib soodsaimal ent siin on hea endalt küsida, mille arvelt see tuleb? Väga tihti on erinevused seotud materjalide ja furnituuri valikuga, st soodsam pakkumine võib vihjata tundmatu firma odavamate materjalide kasutamisele. Kui hiljem kapid korralikult ei sulgu või midagi logiseb, siis see sööb närve, sest tekivad lisakulud, et neid vigaseid osi välja vahetada.

Oluline on aru saada, mida sulle küsitud tasu eest müüakse ja kas paigalduseni on kõik summad läbinähtavad. Iga koduomaniku esmane soov võiks olla vastupidavus, sest hästi planeeritud, koostatud ja paigaldatud köök on investeering aastateks. (Milliseid materjale valida ja mis firmad toodavad kvaliteetset furnituuri – sellest saab lugeda meie teisest blogipostitusest: 5 olulist nõuannet köögi planeerimise juures.)

Kui kahtled, kas 10% hinnalisa paigalduse eest end ära tasub, siis esmane, mille ise paigaldades kaotad on tootjapoolne garantii, st kui meie teeme ja paigaldame, siis saame vastutada selle eest, kui midagi juhtub. Loomulikult on osavate kätega koduomanikke, kel tihti kiusatus ise see paigalduse töö ära teha. Kuid vahel võib juhtuda, et kogenematusest eiratakse mõnd paigaldusnõuet ja see toob kaasa masina rikke, esipaneelid võivad jääda vildakad ja töötasapinda on raske paika saada ning ajakulu on ikkagi kordades suurem. Samuti, kellel on kodus niisama kõik paigaldamiseks mõeldud tööriistad olemas? Lisaks toru- ja elektritöid peab tegema vastavat litsentsi omav töömees. Õnnetuse korral ei pruugi kindlustus kahjusid katta, kui töö on ise tehtud – Soomes on see 100% nii, Eestis ilmselt vähemal määral, aga kindlustus otsib alati põhjuseid miks mitte kahjunõudeid hüvitada.

Mööblimasin annab kõigile enda paigaldaud köökidele garantii kaheks aastaks. Tehnikale ja mööblile kehtiva garantiiga seotud tegevused ja suhtlus käib läbi meie, kuigi tehnikale annab garantii maaletooja.

FIE staatuses ettevõtjad ja eraisikud ei pruugi olla võimelised sellist teenindust pakkuma ja nende kadumine ettevõtlusmaastikult on ka palju tõenäolisem. Sel juhul on klient jäetud oma murega üksi.

Meil kõigil on erinevad võimalused ja nõuded, kuid enne raha väljakäimist on hea võtta aega ja kõik rahulikult läbi mõelda. Kokkuvõttes hoiad sellega aega ja raha kokku ning võib juhtuda, et oled palju õnnelikum, sest kuulasid kogemustega tegijate nõuandeid.

Kui arvad, et võiksid just Mööblimasinaga koostööd teha, vaata meie rätseplahenduste hinnanäidiseid!

Vaata meie tehtud töid siit