Kui tegu on maja ehitamise või korteri renoveerimisega, siis kaks asja tuleb alati hästi läbi mõelda – detailne plaan ja kas kõik materjalid on võimalik kätte saada Sinu pakutud tähtajal. Soovitame võtta aega, et rahulikult kohtuda ehitusvaldkonnas vajalike spetsialistidega. Halb sisekujundus ja läbimõtlemata planeering võivad elu uues kodus muuta väga ebamugavaks, isegi tervist kahjustavaks. Arhitektid, sisekujundajad ja ehitajad on kõik spetsialistid, kes saavad aidata Sul praktilist ja ilusat kodu planeerida.

Olulisemad on kahtlemata funktsionaalse planeeringu, elektri-, torustiku- ning valguslahenduse teostusjoonised. Muud spetsifikatsioonid on rohkem sisekujundusliku kallakuga, kuid maja kui terviku jaoks siiski olulised. Pisiasjadest tekib üldpilt ja seetõttu ei tohiks ära unustada ka neid.

14086406_10155436826253849_2496728227784462946_o

Köögimööbli seisukohast on oluline pikalt planeerimine

Umbes pool aastat on selline aeg, kus jõuab kõik detailselt läbi mõelda. Teeme köögiplaani, mille käigus saame rahulikult omavahel paika panna, kust peavad tulema torud ja kuhu on vaja elektrit. Valime vastavalt Sinu võimalustele materjalid ja esitame tellimused. Tarneaeg peale kinnitatud plaani ja ostu sooritamist on ca 2,5 kuud.

Alati ei ole võimalik nii pikalt asju ette planeerida ja renoveerimistöid tehakse ka lühema aja sees. Kui aega on 3 kuud, siis läheb juba natuke kiirustamiseks. Selle aja sisse peab mahtuma konsultatsioon, projekti tegemine, materjalide valimine ja kui kõik sobib, siis tasutakse ettemaks ning tellimus läheb tootmisesse. Erilisemad projektid tähendavad üldjuhul seda, et tarneaeg võib tulla pikem kui 2,5 kuud. Palju sõltub sellest millisest riigist ja mitu erinevat tellimust on vaja teha köögimaterjalide Eestisse tarnimiseks.

14047099_10155436831243849_1798617763924954596_o

Mida tähendab “köögi surm”

Selle all mõistame seda, kui klient tuleb konsultatsiooni ja selgub, et soovid ei kattu üldse sellega, kuidas on veetud torud ja paigaldatud elekter. Selliseid näiteid on palju. Ei ole oluline kas ehitad endale maja või renoveerid korterit, tule meie juurde ikkagi enne, kui torud veetud ja elekter paigas. Nii saame Sulle garanteerida kõige funktsionaalsema ja kaunima köögi, mis arvestab igakülgselt Sinu soove ja vajadusi.

Pistikupesi soovitame alati panna rohkem kui esmapilgul vaja läheks, tavaliselt kipub neid puudu jääma. Valgustus peab igakülgselt toetama Sinu köögitoimetusi, mõjuma läbimõeldult ja samas olema piisavalt mitmekülgne, et ruumis saaks luua ka erinevaid atmosfääre.

Näiteks: kui kasutatakse uue maja ehituse juures sisearhitekti, siis kinnisvara firma poolt palgatud sisearhitekt ei pruugi mõelda ruumide peale nii detailselt. Kasutuses on paar-kolm erinevat standardlahendust, mis tegelikult ei ole kõige paremad. Sisearhitekti, kes tunneb hästi köögispetsiifikat võib olla päris keeruline leida. Meiega teevad koostööd sisearhitektid Inna Past ja Kadrin Kalvet, keda kindlasti soovitame. Nende poole pöördumiseks leiad andmed Kontaktide alt.

Näiteks: konsultatsioonis selgus, et jah köögis on torud veetud ja äravool paigas, samuti elekter. Kui hakkasime plaani lähemalt vaatama, saime kohe aru, et kliendi soovid ei lähe üldse kokku sellega, millist köögi plaani me torustiku järgi sealt nägime. Torud olid paremas ääres ja klient soovis kraanikaussi vasakusse seina, seal kus oli ehitaja poolt pandud äravoolukoht pidi tulema külmik. Kui tuleks vedada kolm meetrit torusid, siis köögi nõrgaks kohaks jääks äravool, sest kalle peab saama piisav. Külmik tuleks planeerida 10 cm seinast eemale ja samuti kapid siis selle järgi. Meil õnnestus teha uus plaan, mis arvestas äravoolu ja elektripistikuid, kuid alati ei pruugi minna nii hästi ja siis tulebki vedada uued torud, mis tähendab kliendile lisakulu.

13701067_10155303421613849_3022906837038516146_o

Kaks kõige kuumemat tähtaega köögi valmimiseks

Aasta esimese poole suurem sagimine läheb lahti märtsis, kui tullakse ja soovitakse köögimööbel suviseks pööripäevaks ehk jaanipäevaks kätte saada. Kui Sinu eesmärk on jõuludeks köök valmis saada on väga hästi, kui tuled plaanidest rääkima juunis. Aga kui tuled alles septembris või lausa septembri lõpus, siis oleneb millist kööki soovid. Jõulud on üldjuhul pikad pühad ja mõnepool pannakse töökojad juba varem kinni, mistõttu tellitava kaubaga võib tekkida tarneahelas tõrkeid.

14115628_10155436826658849_4338819824143156243_o

Eelarvet küsitakse kindlal põhjusel

Eelarve võib olla uue kodu värskele omanikule või kodu renoveerijale tundlik küsimus. Meil on selle jaoks hea põhjus, sest nii on köögimööblit planeerides võimalik arvestada, mis materjale ja millist furnituuri saame pakkuda. Soovime teada, kui palju oled nõus kulutama mööbli peale, kui palju seadmete peale ja siis on võimalik teha adekvaatseid pakkumisi, mis jäävad kliendi eelarve piiresse. See ei tähenda sugugi, et proovime teha pakkumisi, mis täidaks eelarve maksimaalselt. Ilma sellise infota võib juhtuda, et konsultant valib 2 korda kallimad materjalid, sest eelnevat vihjet ei ole tulnud, kui palju ruumi eelarves on.  Materjalidest oleme lähemalt kirjutanud oma blogis pealkirja all “5 olulist nõuannet köögi planeerimise juures”.

Proovime ikka kliendiga rääkida usalduslikult ja eesmärk on sujuv koostöö. Meie juures saab rääkida avatud kaartidega, mille tulem on funktsionaalne, hästi läbimõeldud köök, mis vastab just Sinu soovidele.

Vaata meie tehtud töid siit