Sinu tulevane köök vajab planeerimist? Sul on ideid ja võibolla üsna täpne visioon, kuidas oma kööki ette kujutad. Mille jaoks siis on eksperti vaja, kui suudaksid ise köögimööbli kokku panna?

Kõige sagedamini ollakse mures teenuse hinna pärast ja disaineri abist loobutakse. Lisaks leidub tublisid ja võimekaid koduomanikke, kellel on väga lennukad ideed.
Siiski soovitame julgelt võtta see hetk ja mõelda, kas kõikidest kruvidest, hingedest, siinidest, tööpindadest, värvidest, kapilahendustest, ruumipaigutusest, tehnikast ja stiilist suudad valida komplekti, mis on ühteaegu nii funktsionaalne kui ka silmale ilus.

Meie soovitus – kaalu andeka disaineriga koostööd, kes suudab Sinu unistused ellu viia. Siin on sulle mõned lihtsad põhjused.

_OMK2407

 

Disainer saab rääkida Sulle kõikidest uutest võimalustest, mis köögimööblis on tänapäeval võimalik teha.

Köögimööbel on valdkond, kus tootjad mõtlevad pidevalt innovatsiooni peale, seda nii materjalide, furnituuri kui ka tehnika osas. Kliendi soove uuritakse järjest rohkem, et pakkuda tooteid väga erinevate vajadustega inimestele. Kui Sul on toidutegemise vastu huvi ja see on meeldiv hobi, siis võid uurida võimalusi, kuidas kokku panna koduköök, mis ei jää sugugi alla restorani köögile. Alates praetaldriku soojendajast kuni ahjuni, mis paneb Sind tundma kui tõelise pagari.
On selge, et võimalusi lisandub palju ja ainult spetsialist suudab uuendustega sammu pidada. Võid küll jälgida sisekujundajate blogisid ja uurida arvustusi, aga fakt on see, et info, mis kirja saab vananeb kiiresti. Näiteks õhupuhastite tootja Falmec arendab väga jõudsalt oma e.ion õhupuhastite sarja, mis köögi kasutusmugavust mitmekordselt tõstavad. Selle sarja väljatöötamisest ei teatud Eestis mõni aasta tagasi veel kuigi palju.

köök

Disainer suudab genereerida võimalikult praktilise, innovatiivse ja ilusa lahenduse, mille peale klient ei pruugi ise tulla.

Suurim töö, mida klient ei näe on köögi reaalne välja mõtlemine ja joonestamine. Tuleb läbi mõelda kogu liikumine köögis ning selle ümber. Kõik sahtlid, riiulid ehk teisisõnu kuhu mis läheb. Neid detaile on lugematu hulk ja seepärast võib koduomanikul pea sassi minna, kui kõik otsused tuleb ise teha. Disainer on kujundlikult rääkides nagu kaamera objektiiv, sest ta oskab näha tervikut ja zuumida tagasi detailidesse ja jälle üldpilti. Sellised oskused tulevad ainult kogemusega, mida koduomanikul arusaadavalt ei peagi olema.
See kas köök on ruutmeetritelt suur või väike ei omagi tähtsust. Mida väiksem köök, seda olulisem on, et disainer aitab ära kasutada kogu pinda maksimaalselt.

köögimööbel

Võttes appi disaineri, ei pea Sa liiga palju oma vaba aega kulutama.

Aega ei ole meil kellelgi kuigi palju. Kodu ja selle üksikute osade planeerimine on täiskohaga töö. Kõik, kes on selle läbi teinud või seda hetkel tegemas, teavad, et täpselt nii on. Väga palju on suhtlemist ja planeerimist ning pidevat jälgimist. Samas disainer kuulab Sinu soovid ära ja võtab köögi täiesti enda peale. Sulle jääb rõõm vaadata plaane ja pakkuda muudatusi või täpsustusi, kui vaja. Eks iga omanik hoiab pilku peal, kuidas tegevused kulgevad. Ent kindlasti toob see kaasa parema une, kui eksperdid on abis.

köögid

Disainer oskab kliendile soovitada kuhu investeerida ja kust oleks mõttekas hoopis kokku hoida. 

Kogemustega köögidisaini ekspert tunneb materjale ja teab nende plusse ja miinuseid. Ta teab sedagi, millisele inimtüübile milline stiil sobib. Tuleb sulle appi, kui Sa ei suuda otsustada, milline on parim värvilahendus ning hoolitseb selle eest, et köögi valmimine püsiks eelarves. Võid olla kindel, et saate koostöös teha valikud, mis Sulle hiljem pettumust ei valmista.

***

Disaineriga kohtumise eel soovid ilmselt veidi mõtteid koondada ja ehk mõne enda jaoks olulise asja kirja panna. Ei ole üldse halb mõte teha näiteks väike nn soovide nimekiri asjadest, mida kindlasti oma tulevasse kööki ihaldad. Olgu selleks kahe uksega Smeg külmik või korralik kohvimasin, mis teeb maailma parimat kohvi :-).

Sul ei ole vaja disainerit linnapealt otsima minna, vaata kes meiega koostööd teevad. Sulle jääb mälestuseks veel professionaalne fotoseeria valminud köögist – nagu kirss tordil ütleks selle peale ;-).

 

Vaata meie tehtud töid siit