Köögimööbli valmistajaid ja paigaldajaid on turul tegutsemas palju. Pakkumiste rohkuses üritatakse teinekord silma paista odava hinnaga, et konkurentsis püsida. Aga igal asjal on oma hind, mistõttu soodsama pakkumise tulemusena võid saada köögi, mis on tehtud väga odavatest materjalidest. Seetõttu on oluline kontrollida hinnapakkumises, milliseid materjale plaanitakse kasutada. Kas furnituur ehk köögimööbli tarvikud on tunnustatud firma omad või anonüümse x firma toodang, mis juba paigalduse järgselt hakkab peavalu valmistama. Mitmeid häid mõtteid panime kirja ka varasemasse blogipostitusse “Kas algselt soodne köögimööbel tuleb lõpuks ikka odavam”.

köögi näidis 2

Kuidas materjalide valikus orienteeruda

Köögimööbel koosneb sisuliselt neljast osast: karkass ehk kappide sisemus ja küljed, furnituur, mis kõiki asju omavahel koos hoiavad, esipaneelid ja tööpind. Juurde tuleb valida veel valamu ja segistid. Meie juurest saad kohe endale valida ka sobiva tehnika, hangime kõiki suuremate tootjate seadmeid ja samuti saame välismaalt soovitud mudelit tellida.

Karkassi jaoks kasutatakse tavaliselt valget melamiini. See on puitlaast plaat, millele on kleebitud õhuke vaigukiht, et pind oleks veekindel ja see tagab lihtsa hooldatavuse. Karkassi nähtavad osad tehakse reeglina esipaneelidega saranses toonis.

Esipaneelide jaoks on materjali valik lai. Nendega saad lähemalt tutvuda siin. Aga lähtudes hinnast, siis soodsamad materjalid on melamiin ja MDF ehk termomehaanliselt jahvatatud puidust plaat. Mõlemal materjalil on hulgaliselt toone ja MDF materjali on võimalik tellida matt, poolmatt ja kõrgläikelisena. Melamiinplaat on populaarne valik tänu võimalusele valida erinevate imitatsioonide vahel. Kuid MDF kõrgläikega esipaneelid püüavad pilku. Kallimad materjalid on täispuit, mille alternatiivne hinnasõbralikum valik on naturaalspoon. Polygloss kõrgläikelised esipaneelid on kaetud kõrgekvaliteedilise polüesterkilega, mis on väikekahjustuste ja kriimistuskindel.

köögi näidis 1

Töötasapinnad soovitame valida vastavalt sellele, milline on köögi kasutamise intensiivsus. Kõige lihtsam ja säästlikum valik on kõrgsurvelaminaadist plaadid. Hoolduse mõttes nõudlikumad ja ka kallimad materjalid on täispuit ja marmor. Väga vastupidav ja efektne valik on kindlasti presskivi, aga eelarve mõttes keskmisest kallim valik. Ent kindlustab ka kõige nõudlikuma kliendi rahulolu. Modernsesse kööki sobivad hästi veel keraamilised töötasapinnad, mis on tööstuslikult toodetud, nende valik on mitmekülgne.

Kallimate materjalide eelisteks on alati see, et tooraine on kvaliteetsem ja looduslikum ning töötlemistehnoloogiate abil on saavutatud materjali vastupidavuse tase, mis tagab köögi hea väljanägemise aastateks.

Furnituuril on mitmeid häid tootjaid, neist tuntuimad Blum, Grass, Kesseböhmer ja Häfele pakuvad kõik laia valikut mööblitarvikuid, mis köögis kappide avamist ja sulgemist tuntavalt hõlbustavad. Kappide sisud annab kenasti ära ograniseerida ja nurgakarusellid ning cargo-süsteemid aitavad kapis peituva silme alla tuua, et nõude ja toiduainete leidmine käiks kiirelt ja mugavalt. Hästi valitud furnituur tagab perenaise tegutsemismugavuse ja hea tuju :-).

köögi näidis 4

Eritellimusel köök, miks ikkagi nii kallis

Materjalid on hinnakujunemise alus, millele lisandub tehnika ja muud tarvikud. Ent rätseptööna valminud köök ei ole võrreldav masstoodanguga. Iga köögi jaoks kulub meil keskmiselt 100 kuni 150 tundi tööaega, mõne suurema projekti puhul ka 200 tundi. Selle sisse on arvestatud kohtumised kliendiga, pakkumise ja projekti koostamine, objekti mõõtmine, projekti ettevalmistus tootmiseks, tootmine ja paigaldus.

Mööblimasin on investeerinud oma meeskonna kokkupanemisse. Meie tiim koosneb ainult oma-ala parimatest. Projekteerimisel ja mõõtmisel töötab meil pikaaegsete kogemustega spetsialist, teeme koostööd vabakutseliste disaineritega ja meie konsultant tunneb materjale sama hästi nagu ema tunneb oma lapsi.

Lisaks oleme investeerinud masinaparki toodame kogu tellitava mööbli ise – mõõdame, lõikame, lihvime, kontrollime ja pakendame transpordiks.

köögi näidis 3

Teeme seda kõike missioonitundest, sest iga köök, mis meie majast välja läheb ja paigaldatud saab, selle eest me ka vastutame, et klient saaks parima tulemuse.

Kõigi ajakulu ja ressursside kokkuhoiu mõttes on oluline läbi mõelda, kust kokku hoida ja mille puhul hinnaalandust ei ole mõtet läbi suruda. Eritellimusel tehtud ja paigaldatud köögist saadav nauding on tuntav – esipaneelid on nii hästi kokku sobitatud, et nende vahelist piiri on raske eristada, liimimise kohti ei ole näha ja kõik toimib valatult. Lisaks veel inimlik suhtlus – masstoodangu puhul on kogu protsess alati väga anonüümne ja tulemust on raske ette aimata. Vähemalt nii on mitmed meie kliendid öelnud ;-).

Vaata meie tehtud töid siit