Maja ehitamine, korteri remont või renoveerimine – need kõik on suured tööd, kus on alati sada erinevat detaili ja küsimust, mida lahendada või millele alternatiive tuleb leida. Alati ei tundu köögi planeerimine esmatähtis, kuid seepärast olemegi abiks ja meenutame, millega tuleb arvestada.

Küsimusi on alati palju

Kas oled juba mõelnud, kui palju sul on vaja lüliteid ja pistikuid? Kus hakkab paiknema kraanikauss ja nõudepesumasin? Kuhu paigutad õhupuhasti? Kui need küsimused on veel vastuseta, siis meil on Sulle head nõu pakkuda – kogu planeerimine on mõistlik teha meiega eelnevalt konsulteerides, sh elektriplaan, torude paiknemine ja õhuäravoolu ava. Kindlasti hoiad kokku aega ja saad endale köögi, millest oled alati unistanud.

Mainitud näiteküsimused ja paljud küsimused veelgi on kõik omavahel tihedalt seotud. Köögiplaneerimises ei ole eraldi etappe, kõik tehakse sujuvalt koos – üks asi viib edasi teiseni.

Kui Sul on planeeritud vaid köögi uuendamine, siis võta arvesse olemasolevaid torude ja elektri ühenduskohti, sest nende ümberpaigutamine võtab palju aega ja raha.

Arendajad ei mõtle alati kliendi heaolu peale

Olukorras, kus maja arendaja on ise planeerinud köögi, siis kahjuks on täna nii, et arendajad tegelevad köögiga minimaalselt ja kasutaavad selleks väga madalat eelarvet. Aga nagu alati toonitab meie disainer Inna Past: “Iga inimene on erinev ja on harjunud või tahab endale erisugust mööbli paigutust.”

Soovides ise teha eeltööd enne meie spetsialistiga kohtumist, siis esmalt valige koht kraanikausile ja nõudepesumasinale, sest need on enamasti suurimad sisseehitatavad elemendid. Siit saame kohe anda nõu torustiku plaani jaoks.

Planeerides saame parima lahenduse

Kui uus ruumiplaan on meie juures paika saanud, siis on õige aeg hakata tegema elektriplaani ehk teisisõnu märkida joonisele valgustite, lülitite ja pistikute asukohad. Pistikute kuldne reegel on – lisa neid rohkem kui alguses planeeritud. Just sellepärast ongi oluline, et ruumiplaan, mis sai kliendiga arutatud oleks õige ja toimiv ning pere soove arvestatav. Kokkuvõttes on väga kaunis, kui valgusti asub ikka söögilauaga tsentris, mitte ei pea seda juhtmega vedama. See on ka õige koht ja aeg panna paika, kuhu jääb köögis tehnika – et oleks võimalik luua unistuste köök ja vastavalt sellele kommunikatsioonid vedada, mitte teha köök selle järgi, et kus on keegi millegipärast juba erinevad otsad vedanud. Ära saab märgitud ka kõik vekslid, dimmerlülitid jmt.

Kasuta julgelt meie disainerite abi

Soovitame Sul esmakohtumine kokku leppida meie disaineritega. Nemad teevad algsed jooniseid ja vaatavad üle kõik Sinu ideed. Mis toimiks, mis ei tuleks nii hea, kui Sinu mõtetes ehk tundub. Olles näinud mitmeid õnnetuid kliente, kes ei ole osanud arvestada kommunikatsioonide olulisusega peame lihtsalt märku andma, et kasutage meie kogemusi ja me aitame teil sarnaseid vigu vältida. Meil on Sulle mõeldes loodud ka terviklik pakett köögi planeerimiseks. Tutvu sellega lähemalt siin.

kook_inna-past

Vaata meie tehtud töid siit