Vaatame, mis on uut – või siis juba tuttavat – köögitrendides, sedakorda siis 2024. aasta omades.

Kui oled uut kööki planeerimas või vana uuendamas, võta lugemise ajaks paber ja pliiats kõrvale. Muidu võib mõni äge idee, mis sulle lugemise ajal pähe turgatab, artikli lõpuks meelest ära minna. Kui sellel aga sabast kinni saad ja kirja paned, on sul uue köögi planeerimisega juba algus üles tehtud.

Niisiis – 2024. aasta köögitrendid.

 

Stiilide segu toob kööki mängulisust

 

Stiilide segamine on juba mõnda aega moes ja 2024. aastal on see köögidisainis endiselt omal kohal. Paiguta modernsesse kööki vintage valgustid ja segisti või täienda minimalistlikku köögisaart romantiliste punutud baaripukkidega. N-ö „teisest ooperist“ detailidega lood ainulaadse ja isikupärase ruumi, mis inspireerib nii sind ennast kui ka sinu külalisi.
Võta köögi disainimist kui põnevat mängu, millel pole piire. Reeglid on rikkumiseks ja seda rohkem kui kunagi varem.

 

Spoon on tagasi

 

Spoon, mis vahepeal köökidest kaugele eemale peletati, on sinna vaikselt tagasi tulemas. Ja on ka põhjust. On ju spoon looduslik materjal, mis näeb kaunis välja ja kestab kaua, kuid mis tänu tänapäevastele viimistlustehnikatele nõuab vähem hooldust kui paljud teised naturaalsed materjalid.
Spooni kasuks räägib ka lai stiilide ja viimistluste valik.

 

Naturaalsed värvid jätkavad

 

Nii puidupruunid ja beežid toonid, aga ka soe ja maalähedane roheline on köökides juba mõnda aega toimetanud. Pole näha, et need harmoonilist ja õdusat atmosfääri loovad värvid ka 2024. aastal põlu alla satuksid.
Pigem vastupidi – tundub, et roheline saab järjest populaarsemaks ja seda väga erinevates toonides, alates salveist kuni tumeda smaragdroheliseni. Eriti tore on, et roheline sobib imehästi kokku puidu ja erinevate metallide toonidega.
Mis puutub aga valgesse, siis meie usume, et mõned asjad, nagu näiteks klassikaline valge köögimööbel, on ajatud. Kui kõne all on aga trendid, siis valgel mööblil neisse nimekirjadesse praegu tõesti asja pole.

 

Uued värvid tööpindadel

 

Tööpind ei pea enam olema tagasihoidlik pruun, beež või valge, ka seal võib vabalt julgemate värvidega katsetada. Kujuta ette näiteks musta, või tumepunast tööpinda. Mängides värvide ja viimistlusega, võid tööpinnast köögi keskse disainielemendi teha. Nagu öeldud, piire pole.

 

Kalasaba põrandal ja seinal

 

Kalasabamuster võidutseb sisekujunduses juba mõnda aega. Ka 2024. aastal näeme kalasabamustrit nii köögipõrandail kui tööpinna tagaseinas. See ajatu muster lisab ruumile dünaamilisust ja avardab seda.

 

Spetsiaalne koht jookidele

 

Lemmikjooke ei valmistata ega hoita enam seal kui juhtub.
Uhke espressomasin või Chemexi kann, veini- ja viskipudelid, kokteili valmistamise tarvikud ja teised baarmeni aksessuaarid – nende eksponeerimisele või hoiustamisele on juba köögi disainimise käigus mõeldud ja planeeritud neile omaette ala või pind.
Kohvi, kokteili või mõne muu lemmikjoogi valmistamist või serveerimist naudid sa ju peaaegu sama palju nagu jooki ennast, kas pole? See on omaette rituaal, mida ei saa korraldada pliidi ja kraanikausi vahelisel tööpinnal, kus su kaaslane parasjagu salatit hakib.

 

Elutoavalgustid ja kunst kööki

 

Köögile lisavad iseloomu imposantsed valgustid ja raamitud kunstiteosed, mida veel mõni aasta tagasi oleksid vaid elutoas ette kujutanud. Aga köök pole enam ammu üksnes söögivalmistamise koht. See on mitmekülgne ruum, kus veedad aega pere ja sõpradega, teed kaugtööd või jood teed ja unistad niisama.
Valgustid on osa köögi disainist, need väljendavad sinu isikupära ja stiili. Võib-olla soovid oma kööki näiteks massiivseid industriaalseid rippvalgusteid?
Sama kehtib kunsti kohta. Nüüd, kus tänapäevane tehnoloogia hoiab õhus lendleva rasva ja niiskuse kontrolli all, saab köögiseintel uhkelt graafikat või akvarellmaale eksponeerida.

 

Tehnika on kapis peidus

 

Kui jutt ei ole just elegantsest espressomasinast, mida oleks patt kapiuste taha peita, pannakse enamik teisi köögimasinaid ja tarvikuid silma alt ära ja hoitakse pinnad tühjana. Nii pääsevad disainköök ja sellel asetsevad üksikud valitud esemed oma täies ilus mõjule.
Tehnika hoiukohtadega arvestatakse juba kööki disainides, nii et kui sul tekib näiteks vajadus blenderit kasutada, ei pea sa seda kappidest otsima hakkama. Sa avad lihtsalt töötasapinna kõrgusel asuvad kapiuksed, viskad banaanid blenderisse ja lülitad masina sisse.

 

Köögid muutuvad veelgi funktsionaalsemaks

 

Valgustatud kapid on funktsionaalse köögi hea näide. See ei puuduta üksnes läbipaistvate ustega vitriinkappe vaid ka kõiki muid panipaiku, mis mugavuse tõttu valgustamist vajavad.
Funktsionaalsus tähendab ka kõigi nurkade ja pindade maksimaalset ja läbimõeldud kasutamist.

Loodame, et leidsid siit nii mõnegi hea mõtte, mida oma uues köögis kasutada. Kui oled valmis mööbli ära tellima, anna meile sellest teada, tuleme sulle hea meelega appi.

Vaata meie tehtud töid siit