Kas Sa tabad ennast köögis toimetades mõttelt, et köögimööbel näeb väsinud välja? Kas kujutled seejuures, mida tahaksid nüüd teistmoodi teha, millele paneksid sel korral rohkem rõhku? Võibolla oled tüdinenud köögi värvilahendusest, Sind ärritab vähene ruum või said uude kodusse sissekolides köögi, mis ei ole tegelikult Sinu maitse. Põhjuseid leidub ja neid on palju erinevaid.

Meil on Sulle viis tunnust, mille järgi näed ära, et oled tegelikult kohe valmis köögimööbli uuendamise kasuks otsustama.

 

  1. Sind kummitab köögis pidev ruumipuudus

Lisaks sellele, et asjad ei mahu enam kappidesse või tööpinnale ära, pead häirivaks teguriks ka köögis liikumist  – lööd oma pead vastu kappide nurki, sest seinakappide kõrgus on vale jne. See on kindel märk, et vajad muutust. Toiduvalmistamine võiks olla Sinu päeva üks kvaliteetaegadest – köögis toimetades, kus paigutus on efektiivne ja hoolikalt läbi mõeldud tunneksid end kordades mõnusamalt.

_UUS1897
  1. Muutunud eelistused

Ükskord ammu – võibolla nõuka aja lõpus või uue vabariigi esimestel päevadel, kui kolisid perega uude kodusse ei olnud Sul aega ega võimlust endale paremat köögimööblit hankida. Aga täna saaksid endale lubada parema eelarve abil kööki, milles väljenduks Sulle omane stiil ja maitse. Mõni eriliselt hulljulge visioon, mis paneks külalised ahhetama ja pakuks sulle igapäevast naudingut? Miks siis oodata, köögi renoveerimine on vaid tahte kaugusel.

_UUS3981
  1. Veekahjustused, kulumise märgid

Mitu kapiust Sul tegelikult köögis on, mis veekahjustuse või niiskuse tõttu ei sulgu/avane enam korralikult, mistõttu oled sellistesse kappidesse kogunud asjad, mida väga palju ei kasuta? Veekahjustuse ja tärkava hallituse tunnused on ka väikesed tumedad täpikesed kraanikausi ümbruses või pliidi kohal, kui Sul puudub õhupuhasti. Selline köök on pere tervisele juba ohtlik ja tuleks tegutseda kiirelt.

Kulumise märgid on väga erinevad. Aga, visuaalselt korrapäratu ilme annavad erinevad täkked, plekid, mis puidust tööpinnale võivad imbunud olla, samuti kriimustused ja värvi kaotanud kapinurgad. Ehk on peres olnud kutsikas, kes nüüd on täiskasvanu ja viisakas, aga tema puretud kapiuksed meenutavad endiselt vanu aegu? Soovitame meiega ühendust võtta ja mõtleme koos läbi, mis on efektiivseim lahendus.

 

  1. Halb või puudulik õhu puhastumine

Köögi põhifunktsioon – toiduvalmistamine on meile kõigile teadeolevalt protsess, mille käigus paiskub ruumi auru, suitsu ja toiduaroome. Kui sul on puudulik ventilatsioonisüsteem ja igakord kui teed pannkooke, tuleb Sul kogu maja aknad tuulutamiseks avada, siis ilmselgelt, see ei ole kuigi mõistlik. Palju parem oleks investeerida korralikku õhupuhastisse, mis aitab köögis hoida head värsket õhku ja köögi väljanägemine püsib puhas.

_UUS3520

Mida tasuks teada on veel see, et mõned odavad õhupuhastid võivad lihtsalt toas olevat õhku ringi keerutada. Need ei puhasta õhku ja ei juhi seda ruumist õue. Selliselt ringlev ebameeldiv segu aroomidest ja bakteritest talletub lõpuks väikeste osadena köögi seintel, tööpindadel ja põrandal – kindel asi, mida tuleb vältida. Uuri meie käest õhupuhastite kohta ja meil on ka üks pikem blogipostitus õhupuhastite valimisest täitsa olemas SIIN.

 

  1. Kui Sinu pere elustiil või vajadused on muutunud

Teie pere köök, mis rahuldas kõiki vajadusi siis, kui lapsed olid väikesed, on laste sirgudes muutunud ebamugavaks. Olete koguaeg istunud ümber köögilaua, aga nüüd tunduks hoopis parema lahendusena see, kui saaks kasutada mitmeotstarbelist köögisaart? Kas Sul või teistel pereliikmetel tuleb ette koduseid üritusi, kus oleks vaja hoopis teistsuguse tehnika ja planeeringuga kööki? Kas teeksid süüa koos lastega, aga köök planeeriti nii, et seal mahub toimetama ainult üks inimene? Kas köögi ja söögitoa vahelt tuleks sein maha võtta, et anda juurde avarust ja muuta kodu keskkond avatumaks? Sellisel juhul on aeg teha uue köögi planeering ja vajalikud uuendused.

Kuidas siis tunne on, oled otsustanud muutuste kasuks? Helista või kirjuta meile, vaatame köögi üle ja pakume välja lahenduse. Oleme üsna veendunud, et kui tööd tehtud, siis mõtled veel mitmeid kordi: “Miks ma nii kaua ootasin?” :-).

Vaata meie tehtud töid siit