Milline on üks unistuste köök? Mida tähendab Sinu jaoks unelmate köök? Oleme sellest niipalju kuulnud, aga mis see tegelikult endas hõlmab … Olenemata sellest, kas tegu on konvekstioonahju või Smeg high end külmikuga või lihtsalt Sinu sooviga pakkuda perele rõõmsaid elamusi kodu soojalt tuksuvas südames – köögis. Täpselt ei oska ehk keegi öelda, mis see köögimaagia on. Kuid saame kinnitada, et unistuste köögi aluseks on läbimõeldus ja mõned kuldsed tõed. See, mis muudab köögi toimivaks on lihtne – köök peab vastama Sinu vajadustele ja toetama Sinu ja kogu pere elustiili.

Toome välja viis olulist punkti, millele saad toetuda.

Köögi õige planeerimine

Kõige olulisem on paika panna köögi nn kuldne kolmnurk ehk pliidi, kraanikausi ja külmiku lähedus üksteisele, et kõik vajalik oleks haardeulatuses. Standardite järgi ei tohiks kolmnurk olla suurem kui 8 meetrit, mis tähendab, et kuldse kolmiku osade vahel peaks olema min 1,2 m või max 2,6 m liikumisruumi. Alati ei ole võimalik täpselt selles piires püsida, aga mida täpsemalt ruumi planeerida saab, seda suurem on hilisem kasutusmugavus.
Ei ole vahet, kas Sinu tulevane köök on suur või väike, mõlemal juhul on vaja läbi mõelda ka kappide sisu organiseerimine. Kõige õnnestunum lahendus on selline, kus kappidesse on peidetud cargo-süsteemiga riiulid. Nende eelis on võimalus riiul kapist välja tõmmata ning haarata vajalik kiirelt ja mugavalt. Mida paremat ülevaadet Sa oma köögikappide sisust omad seda õnnelikum ja rahulolevam seal toimetades oled.
UUS8111

Kvaliteetsed materjalid

Kui ruumiplaan sai paika, siis edasi sõltub köögi headus juba materjalidest, mida valid. Köögi eluiga ja kaunis ilme on otseselt seotud sellega, kui hästi valid tööpinnad ja puidu, millest tulevad köögikapid. Vähem olulised ei ole ka furnituuriga seotud otsused, mille töökindlus hoiab kõik mööbliosad kenasti oma kohal tänu millele uste ja kappide avamine ning sulgemine on läbi aastate ühtmoodi suurepärane.
Keraamilisest- ja presskivist ning kõrgsurvelaminaadist tööpinnad on kõige parem valik nii toidu ettevalmistamise mõttes, kui ka hügieeni ja puhastamise lihtsustamiseks.
Kõrgläikega esipaneele on samuti lihtne hooldada ja sõltuvalt materjalist võib selline viimistlus olla ka väga hea kulumiskindlusega.
UUS9050

Värvilahendused

Köögi kui terviku peale mõeldes on soovitus kasutada heledaid ja värskeid toone. See aitab Sul kiirelt märgata, mida on vaja puhastada või korrastada, aga sellest veel tähtsam on, et saaksid efektiivselt ära kasutada naturaalset valgust. Mida heledamad pinnad, seda võimsam päevavalguse peegeldus tekib.

Heledaid ja pastelseid toone on valikus sadu, mille vahel valida. Kuid kombinatsioonina soovitame ühte ruumi kokku panna maksimaalselt kolme eri tooni, et vältida liigset kirjusust.
UUS5944

Köögitehnika

Investeeri oma uue köögi tehnikasse. Vali tavalise asemel pigem konvektsioonahi. Uuri spetsialisti käest, milline külmik on kõige energiasäästlikum ja nõudepesumasina valik otsusta selle järgi, milline masin peseb paremini väiksema hulga veega. Õhupuhasti müratase on pikas perspektiivis samuti väga oluline, kuid veel olulisem on, et see ka päriselt õhku puhastaks. Pliidiplaati vali selle järgi, kui palju lisamugavusi Sa kasutama hakkad ja ole enda suhtes aus. Võimalusi on väga palju erinevaid, mistõttu enda rõõmuks leiab igaüks soovitu.
Pea meeles vaid seda, et otsid pikaajalist investeeringut, mitte kiiret ja halba tagasilööki – ei tahaks ju hakata õige pea mõnd seadet välja vahetama?
UUS4952

Tervislik lisandus

See viimane punkt ei ole küll otseselt köögimööbli tellimusega seotud ent üks väike lisandus, mille peale paljud ei jõua esmajärgus mõeldagi.
Enda parema tervise nimel võiksid kasvatada tubastes tingimustes ise mõned maitsetaimed ja köögiviljad. Mitmed köögiviljad kasvavad toas isegi paremini. Vaata ja uuri ning arvesta sellega, et sul oleks aknaaluse juures ruumi kuhu oma mini-aeda paigutada. Enda kasvatatud maitsetaimed muudavad iga eine koheselt paremaks ;-).

Vaata meie tehtud töid siit