Prügisortimissüsteemid on aasta-aastalt kogunud populaarsust, sest me kõik saame järjest teadlikumaks prügi sorteerimise võimalustest ja üldjuhul soovitakse koduse majapidamise kaudu anda oma panus. Loomulikult hindavad Mööblimasina kliendid disaini ja diskreetsust, mis puudutab prügikastide paigaldust ja asukohta köögis.

Kõige elementaarsem oleks koduses majapidamises sorteerida eraldi kolm-neli liiki tekkivat prügi: vanapaber ja papp, puhtad pakendid, biojäätmed ja ohtlikud jäätmed. Kõige tulemuslikum on prügi sorteerida selle tekkimise hetkel, kasutades loputamiseks vett ja nõrutades pakendid enne prügikasti viskamist. See aitab vältida ebameeldivat lõhna köögis ja prügi välja viies. Ruumi kokkuhoiu eesmärgil on hea pakendid niipalju kokku voltida, kui võimalik.

Köögimööbli lahendusi kujundades peame oluliseks prügisüsteemi kasutamise lihtsust ning seetõttu soovitame kasutada väljatõmmatavaid prügikastimehhanisme. Sellistele prügisüsteemidele on võimalik lisana paigaldada elektriline avaja või pedaal, et köögis toimetamine oleks veel lihtsam ja sujuvam.

Oleme teinud valiku vaid juhtivate furnituuritootjate BLUMi ja GRASSi prügisortimissüsteemide hulgast, millel on kvaliteet ja pikaaegne garantii. Mõned näited inspiratsiooniks:

Prügikastimehhanism BLUM SERVO-DRIVE Uno
* prügisahtel avaneb automaatsel puudutusele (avamiseks võib kasutada põlve või puusa);
* lihtne ja kasutajale mugav;
* turvaline – mehhanism peatub automaatselt, kui sahtli ees on takistusi.

 

Prügikastimehhanism COX-1 / 600-2
* kaks prügianumat 2×22 L;
* 600 mm karkassile;
* uks ette väljatõmmatav;
* vaikne sulgumine;
* värvus antrasiit.

Prügikastimehhanism STALA EKOC8
* prügianumad 2×10 L + 2×22 L;
* 800 mm karkassile;
* RV terasest viimistlusega;
* uks on ette väljatõmmatav;
* vaikne sulgumine.

Prügikastimehhanism TANDEMBOX
* prügianumad: 1-2×18 L, beež plast (arv sõltub karkassi laiusest);
* laius: 400-600 mm karkassile (võimaldab erimõõdulist karkassi);
* kandevõime 30 kg;
* uks on ette väljatõmmatav;
* vaikne sulgumine;
* sahtlipõhjas libisemiskindel kummimatt.

Lisadena pakume valamukapi sisesahtleid OGRA-BOARD ja BASE-BOARD. Need on prügikottide ja muude väiksemate tarvikute eraldi hoidmisel suureks abiks ning sulguvad samuti vaikselt.

Prügikastidele saab tellida kohe tootja poolt söefiltreid biojäätmete anumale, sobivad kõigis mõõdus ämbritele (4, 6, 7, 10 ja 12,5 L), komplektis on 4 tk, mis on arvestuslikult aastane varu.

Soovitame ka Naber elektrilist LED sensoriga ukse avajat HFO. Eeliseks on see, et vaid jala liigutusega sensori all avaneb prügisortimissüsteemi uks.

Leidlikud lahendused aitavad majapidamises korda luua. Sarnaselt oleme kirjutanud blogisse lemmiklooma pidajatele nippe ja nõuandeid, kuidas neljajalgse sõbra sööginõusid peita saab.
Lihtsustades prügi sorteerimist, aitad omakorda luua paremat keskkonda kodus ja laiemalt – saame teha midagi ühiskonna hüvanguks. Nagu ütleb rahvatarkus – iga suur asi saab alguse väikestest sammudest :-).

Vaata meie tehtud töid siit