mikrokiudlapp

Mikrokiud- ehk mikrofiiberlapp lihtsustab köögimööblil värvitud esipaneelide puhastamist (poolmatid ja kõrgläikelised pinnad) ja pikendavad seeläbi nende eluiga.

Mikrokiudlapid on kordi efektiivsemad ja püüavad kordades rohkem tolmu ja mustust kui tavalised puuvillased tolmulapid. Need on valmistatud taaskasutatavatest materjalidest, mis tähendab, et nad on ka keskkonnasõbralikud. Lisaks kestavad nad kaua (tootjad lubavad keskmiselt 500 pesukorda, kuid õige hoolduse korral on nende eluiga isegi pikem).

Mikrokiud on imepeenike polüestrist ja polüamiidist või nailonist kiud. Polüester ja polüamiid köidetakse kimbuks kokku ja tekkinud kimp tükeldatakse ülipeenikesteks kiududeks (u 1/16 juuksekarva läbimõõdust). Lõpuks moodustavad need kiud pinna, kus miljonite kiudude vahel on tühi ala ehk vahed, kuhu koguneb niiskus, mustus ja bakterid. Miljonid kiud tekitavad üksteise vastu hõõrdumisega staatilist elektrit, mis omakorda püüabki kinni mustuse, imab selle sisse ja hoiab seda seal kinni senikaua, kui lapp pestud saab.

See sobib hästi erinevate pindade puhastamiseks. Oluline on kasutada toodet just niiske ja mitte märjana, kuna liigne vesi täidab kiududevahelise ruumi, mis on mõeldud mustuse kinnipüüdmiseks. Täiesti kuiva lappi soovitatakse kasutada tolmu pühkimiseks, suurema mustuse korral võiks lappi ka niisutada. Väga tugeva mustuse korral võiks kasutada alles mõnd keemilist abivahendit. Seega on sellised lapid väga keskkonnasõbralikud ning sobilikud ka allergikutele jne.

Õige hoolduse korral kannatab hea lapp kuni 500 pesukorda (või isegi rohkem). Tootjate sõnul võib toode ise ära laguneda veel ammu enne seda, kui mikrokiu toime kaob.

Lapi hooldus on sarnane tavaliste puuvillaste tolmulappidega. Tuleks kindlasti pesta pesumasinas, kuna käsitsi pestes seda päris puhtaks ei saa. Samuti tuleks teda pesta teistest riietest eraldi. Pesemisel tuleb valgendid ja pesupehmendid ära unustada, kuna need lõhuvad kiudusid ja vähendavad mikrokiudlapi eluiga.

Kasutatud materjali:
http://vforce.ca/microfiber/

http://www.spsgrupp.ee/blog/2012/06/13/koristaja-parim-abiline-on-mikrokiudlapp/

Vaata meie tehtud töid siit