Lemmikloomad köögis – nutikaid lahendusi neile

Kes ei armastaks oma neljajalgset sõpra, kui ta on juba majja võetud – koera siirad emotsioonid, kui ta Sind ukselävel tervitab ja kassi tänulik nurrumine peale maitsva toidu söömist. Elu lemmikloomaga on lihtne ja lõbus, kui talle on arvestatud ja loodud oma ala Sinu elamises. Alguses võibolla tundub, et on suur hulk asju, mida peaks ära mahutama. Siinjuures tahab enamik meist, et elamine püsiks endiselt puhas ja stiilne.

Kuidas siis paigutada toidunõud, veeanum, pesa, mänguasjad ja toidukraam nii, et see köögis silma ei riivaks? Meil on Sulle mõned ideed.

Lemmiku toidunõud saab silma alt ära peita, kui ei ole toitmise aeg. Kõige mugavam on köögimööblit planeerides lisada selle tarbeks spetsiaalne soklisahtel, kuhu on koera toidunõu mõõtudele vastavad süvendid juba sisse lõigatud. Koerale või kassile süüa andes saad sahtli lahti tõmmata ja peale söögiaja lõppu uuesti sulgeda. Kui koer on tubane, pead ilmselt terveks päevaks sahtli lahti jätma, et ta veele ligi pääseks. Aga kui Sinu köögis on ruumi vähe, siis vähemalt kiirel söögivalmistamise ajal saad toidunõude sahtli sulgeda, et sellele mitte otsa komistada.

Kapi sügavune koeraase on Sinu lemmikule mõnus ajaviitmise ja puhkamise paik, kui parasjagu ise köögis süüa teed või toimetad. Tal on oma kindel koht ja see loob talle turvatunnet. Lisaks tunneb koer, et on Sulle piisavalt lähedal.

Koera või kassi toidul võiks olla kas oma sahtel või kapp. Kui Sul on mitu looma, siis võib sarnaselt toidunõude sahtlitele kasutada sisemist jaotussüsteemi, et iga looma toidukarp oleks eraldi. Klaasist või läbipaistvast plastikust nõud on kõige mugavamad, sest nii on Sul pidevalt ülevaade, milline toit hakkab otsa saama. Nii ei kaota toit ka oma värskust ja aroomi, kui on korralikult õhukindlasse karpi suletud. Muidugi on kasse ja koeri, kelle jaoks ei ole ilmselt oluline, kas toit saab õhku või mitte. Ent on neljajalgseid sõpru, kes teinekord on üsna pirtsakad. Iga peremees tunneb oma lemmiku eelistusi kõige paremini.

Koeratoidu hoiustamine

Selline väike organiseerimine aitab vähendada pidevat puru ja veepritsmete pühkimist põrandalt ja saad kokkuvõttes ruumi funktsionaalsemalt ära kasutada. Sinu kodu võib olla lemmikloomasõbralik ja samal ajal ikkagi stiilne ja puhas.

Meile ei ole köögimööblit planeerides üldse keeruline ka Sinu lemmiku soove arvestada ;-).

Vaata meie tehtud töid siit