Kui sa mõtlesid, et nõudepesumasina valimine on lihtne – tuleb vaadata lihtsalt hinnasilti –, siis päris nii see tegelikult pole. Õigesti valitud nõudepesumasin on köögis asendamatu abiline ja selle valimine peaks olema hoolega läbi mõeldud. Keskmise pere nõudepesumasin hoiab aastas kokku 230 tundi. Mõtle, mida selle ajaga kõik teha saab! Ja kui juba jutt kokkuhoiule läks, siis nõudepesumasin kulutab umbes kolm korda vähem vett kui käsitsipesu. Seega on nõudepesumasin igati mõistlik investeering.

Nii, aga kuidas selle õige masinani siis jõuda? Tuleb lihtsalt vastata mõnedele sinu vajadusi, eelarvet ja harjumusi puudutavatele küsimustele, ja ongi olemas.

Kas soovid integreeritavat, eraldiseisvat või lauapealset nõudepesumasinat?

Kõigil neil on oma kindel sihtgrupp olemas ja sellepärast ei saa me öelda, et üks on parem kui teine. Kõik sõltub sinu vajadustest ja võimalustest.

Lauapealne masin sobib väiksemale perele või kööki, kus on päris vähe ruumi. See teeb oma töö sellegipoolest kenasti ära – peseb ja kuivatab nõud ning hoiab kokku aega ja vett. Kui oled aga pisut suuremasse ruumi köögimööblit tellimas, on meie soovituseks täisintegreeritav nõudepesumasin. Selle uks kaetakse mööbliplaadiga, mille küljes on ka käepide ning masin jääb silma eest kenasti varju.

Integreeritava, esipaneeliga masina ukse saab samuti mööbliplaadiga katta, kuid ainult osaliselt – näha jääb masina esipaneel.

Kui laia nõudepesumasinat sul vaja läheb?

Kas selleks on 45, 60 või 90 cm? Siin on küsimus tegelikult rohkem nõudekomplektide arvus ehk kui suur on sinu pere? Neljaliikmelisele perele soovitame 60 cm laia masinat, mis mahutab olenevalt mudelist 12–15 nõudekomplekti. Viimasesse kuulub standardselt supi-, prae- ja magustoidutaldrik, nuga, kahvel, supi,- magustoidu- ja teelusikas, klaas, tass ja alustass. Päris suur hulk nõusid, kas pole!

Kaheliikmelisele perele piisab 45 cm laiast masinast, mis mahutab tavaliselt 10 nõudekomplekti, samuti on väiksem masin hea valik väiksemasse kööki, kus on iga sentimeeter arvel.

Kui vaikne peaks nõudepesumasin olema?

Tänapäevased nõudepesumasinad on oma müratasemelt juba nii vaiksed, et nende tegutsemist polegi peaaegu kuulda. Kõige vaiksemad masinad teevad häält 39 dB. (võrdluseks: keskmine müratase vaikses raamatukogus on 40 dB) ja kõige häälekamad 50 dB, ehkki ka seda ei saa väga valjuks müraks pidada – 50 dB on tavaliste koduste taustahäälte tase.

Mitme pesukorviga masinat sa eelistad?

Alles hiljuti oli nõudepesumasinatel tavaliselt kaks väljatõmmatavat korvi, kolmandasse käisid söögiriistad ja seda oli võimalik masinast välja tõsta, et nugade-kahvlite sahtlisse paigutamine oleks mugavam.

Järjest rohkem on hakanud levima aga kolme väljatõmmatava sahtliga variant, millest ülemine on mõeldud nugadele-kahvlitele ning muudele köögiriistadele, millele varem polnudki õiget kohta nagu näiteks koorijad, visplid, käärid, riivid jms.

Ülemisse korvi saab söögiriistad paigutada grupiti, nii on pärast pesu nende sahtlisse tõstmine imelihtne. Kolmas korv on ka sellepärast hea, et alumisse korvi mahub nüüd rohkem asju.

Milline peaks olema nõudepesumasina energiaklass?

Nagu teistelgi kodumasinatel võtab A+++-klassi masin vähem energiat kui A++, A+ ja A.
Üldiselt on tänapäevased kodumasinad läinud väga energiatõhusaks ning võtavad palju vähem energiat kui vanemad masinad.

Kas soovid oma nõudepesumasinat telefoniäpist juhtida?

Jah, see on võimalik. Kas pole mugav?

Kas ja millist infot soovid põrandalt lugeda?

Mida see veel tähendab? See tähendab seda, et nõudepesumasin võib näidata põrandale aega, kui palju on jäänud pesutsükli lõpuni või siis annab masin lihtsalt kiirega märku, kui nõud on puhtad ja kasutusvalmis.

Mida saab suurema raha eest?

Kui sa küsid, et kas sul on mõtet valida kallim masin või teeb odavam oma töö sama hästi ära, siis on vastuseks see, et nõudepesumasinad teevad üldiselt oma töö kõik väga kenasti ära. Kallimatel masinatel on aga rohkem lisafunktsioone, mis võivad su elu veelgi mugavamaks teha. Näiteks võivad neil olla reguleeritavad pesukorvid. Samuti võib olla kallimal masinal parem energiaklass.

Nõudepesumasinate valik on väga suur, nii et igaüks peaks leidma oma vajadustele ja nõudmistele sobiva.

Vaata meie tehtud töid siit