Öeldakse, et köök on kodu süda. Isegi kui su oskused piirduvad muna praadimisega, on seal ka niisama tore tiksuda ja aega veeta.

Meie köögiprojekt 1934. a ehitatud maja kaunis korteris oli paras väljakutse.

Planeerimine

 
Esimene perekoosolek andis tulemuseks, et köök tuleb valge ja on L-tähe kujuline.

Kui olime musta eskiisi paika saanud, algas missivalimise trikoovoor pealkirjaga „Kes saab suure au osaliseks ja meile selle suursuguse köögi valmis teeb“.

Sõbrad, netisoovitused, Google, foorumid, Näoraamat jms infoallikad viisid meid lõpuks sellise toreda firmani nagu Mööblimasin. Nende kodulehel olid igasuguste kuulsate ja vähem kuulsate, aga muidu toredate inimeste soovitused, kes kõik olid Mööblimasinast häid kogemusi saanud. Aga kuna oma silm on kuningas, veeresime ise nende kontorisse Mustamäele kohale.

Meid võttis vastu tore disainer Eve, kes näitas mille peal liiguvad sahtlid ja avanevad uksed, rääkis, mis on kõige kallim köögi tegemise juures, kust saab tehnika sinna sisse jms.

Kõik hakkab peale mõõtmisest ja selgus, et seda, mida meie mõõdulindiga ise kodus tegime, võib vast kergelt pornoks nimetada küll… Mõistlik on tellida teenus, kus mööblifirma mõõtja tuleb koju ja teeb kõik nii nagu vaja.

Näitasime ette ka oma köögijoonise ja selle pani Eve väga osavalt päris asjaks kokku.

Valmistamine

 
Leppisime kokku konkreetse ooteaja, millest tootja ilusti kinni pidas. Saime Evelt pidevalt infot selle kohta, kui kaugel nad meie mööbliga juba on. Ikka ju loodad, et saad köögi varem kätte ega pea teist ringi kõigile kesklinna toidukohtadele peale tegema.

Lõpuks jõudiski kätte köögi kõige tähtsam osa, paigaldus…

Paigaldus

 
Nii vanas majas ei ole täisnurki, pigem on seinad ümarad. Mõtlesime, et kes küll on see mees, kes meie köögi paigaldamisega hakkama saab. Tegelikult olime guugeldades välja nuuskinud,et just Mööblimasina paigaldajad on väga osavad ja saavad hakkama ka raskete juhtumitega.

Meil vedas täiega, sest meie köögi paigaldas staažikas Jevgeni, kes lahendas tõelise professionaalina mitmeid keerukaid momente. Nii mõndagi detaili tuli käia tehases pisut täpsemaks lõikamas, et see meie keerukate seintega miskitki moodi harmoneeruks. On ju teada tõde,et väga kvaliteetse köögimööbli võib halb paigaldaja lootusetult nässu keerata ja pärast ei liigu see ja ei tööta too. Meil läks kõik väga hästi ja köök töötab tõrgeteta juba 3 aastat.

Loo moraal on lihtne: tea, mida sa tahad, pea plaani ja usalda tegijaid. Head asjad pole odavad ja odavad asjad pole head.

Taavi Eplik

Vaata meie tehtud töid siit