Kaunis ja funktsionaalne köök on rõõmuks nii pererahvale kui ka külalistele. Ja seda pikki aastaid. 

Tänavused köögitrendid tõestavad jälle, et hästi läbimõeldud ja minimalistlik köök ei lähe kunagi moest. Aga köögimaastikul toimub ka palju muud põnevat.

Naturaalsed materjalid ja loodushoid on järjest olulisemad

Looduslike materjalide kasutamine köögis on mõnus trend, mille üle meil on ainult hea meel. 

Kööke kujundades tasub aina enam mõelda sellele, kuidas seda jätkusuutlikult ja loodussäästvalt teha. Hinda on läinud taaskasutatav puit, bambus ja klaas, mis toovad koju naturaalsust ja ehedust. Head vaheldust pakuvad ka looduslikud kivid. 

Aina populaarsemaks muutuvad ka energiatõhusad seadmed – veesäästlikud kraanid ja LED-valgustid, mis on elektri kokkuhoidmisel sinu head sõbrad.

Ja nõnda nagu jätkusuutlikkus käib materjalide ja seadmete kohta, puudutab see ka köögi valmistamist ennast. Järjest enam pööratakse selg köökide “kiirmoele” ja valitakse rätseplahendusena valminud käsitöököögid, kus iga detail on hoolega viimistletud ja mis kestavad aastakümneid.

Minimalistlik köök on alati moes

Minimalistlik köök on miski, mida on alati ilus vaadata. Nõnda arvavad ka 2023. aasta köögitrendide loojad.

Sirged jooned, voolujoonelisus ja lihtsad lahendused on sulle, kui armastad tagasihoidlikku ja stiilset korrapära.

Minimalistlikkust köögist puuduvad kõik ebavajalikud elemendid, köök on puhas, korras ja köögitehnika on kenasti kapiuste taha peitu pandud. Nõnda on köök silmale rahulik vaadata ja ka köögi eest hoolitsemine on lihtne.

Must ja tume köögimööbel on jätkuvalt populaarsed

Tumedad värvid sobivad sulle, kui armastad julgeid, elegantseid ja luksuslikke lahendusi. Must ja tume mööbel loob kööki väga mõnusa kontrasti, eriti, kui seda kombineerida heleda või valge ruumikujundusega.

Ja alati ei pea kogu köögimööbel tume olema, pilkupüüdvat ja dramaatilist efekti saab luua ka vähemaga. Piisab mõnest tumedast kapikesest, sahtlist või köögisaarest ja voilà, sinu köök näeb välja nagu mõnes glamuurses Prantsuse filmis.

Rõõmustav on näha, et ka tumepunane ja -roheline leiavad järjest enam tee meie köökidesse.

Aga kuidas on lood viimaste aastate lemmiklapse, halliga? Ka hall on endiselt in, aga nüüd pigem soojem, pruunikama alatooniga värv varasema külma ja sinaka asemel.

Kui kapiuksed saavad aina juurde tumedaid ja rikkalikke toone, siis tööpinnad on muutunud tagasihoidlikumaks. Kadumas on kirjud mustrid, toonid on muutunud puhtamaks ja selgemaks. 

Avatud riiulid ja vitriinkapid lubavad disainielementidega mängida

Avatud riiulite ja kappide paigutuslahendused tuleb hoolikalt läbi mõelda, sest sellest sõltub kogu köögi üldpilt. 

Teisalt on avatud pinnad suurepärane variant neile, kes armastavad oma kodu kaunistades erinevate disainielementidega mängida. Näiteks saab riiulitele panna ilusaid nõusid, armsaid purgikesi, kokaraamatuid, taimi, vaase ja kõike muud, mis sulle rõõmu pakub.

Ka erinevate materjalidega mängides saab riiuleid huvitavaks muuta. Säti sinna näiteks värviliste klaasvaaside ansambel või erinevaid vasekarva kanne ja muid köögiasju.

Ülemisele riiulile võid asetada ka erineva suurusega raamitud mustvalgeid fotosid kas siis sinu perekonnaliikmetest või põnevatest reisisihtidest, kus te koos käinud olete.

Avatud riiulitel saad esemeid alati välja vahetada või ümber tõsta. Nõnda saad köögi välimusega lõpmatuseni lustida.

Köögimööbel muutub järjest nutikamaks

Uute ja põnevate tehnoloogiliste lahenduste integreerimine köögimööblisse on miski, mis muutub üha tavapärasemaks. Kas poleks vahva, kui saaksid oma külmkapi või pliidiga rääkida? Või puutetundlikult ekraanilt endale sobivat jooki valida?

Köögimaailmas mõeldakse aina enam sellele, kuidas nutikaid lahendusi mööbli sisse paigutada. Tänapäevased lahendused on juba nii hästi läbi mõeldud, et kapi või laua seest võid leida näiteks laadimisjaamad. Laua taga on mõnus tööasju nokitseda ja kohvi rüübata, olles samal ajal mureta, kas sinu laadija on kellelgi jalus või mitte. 

Sellised on tänavused köögitrendid – nutikad, jätkusuutlikud ja alati stiilsed. 

Loodame, et said siit inspiratsiooni ja häid nippe, mida oma köögi kujundamisel arvesse võtta. Aitame sul hea meelega uue köögi välja valida ja valmis teha.

 

Vaata meie tehtud töid siit