Nii nagu kogu inimesele abiks olev tehnika, on ka köögimasinad järjest targemaks läinud. Need on vaiksemad, energiasäästlikumad ja teevad meie eest rohkem ära kui kunagi varem.  

Mida siis uuemad köögitehnika mudelid teha suudavad?

Nõudepesumasinad kuivatavad ja teevad ukse lahti

Vast on nüüdseks iga viimane kui nõudepesumasina-skeptik aru saanud, kui palju aega ja energiat see suurepärane aparaat kokku hoiab. Õnneks ei ole insenerid loorberitele puhkama jäänud ja uuemad masinad erinevad vanematest nagu öö ja päev.

Kui vanemad mudelid jätsid nõud tihti niiskeks või lausa märjaks, siis uuem tehnoloogia võimaldab masinast täiesti kuivad nõud välja võtta. Bosch kasutab näiteks oma masinates mineraali nimega tseoliit, mis muudab niiskuse kuumaks õhuks, mille tulemusel võid masinast välja võtta 60% kuivemad nõud, olgu need või plastikust.

Paljud uuemad mudelid doseerivad pesuainet vastavalt vajadusele. Seega ei hoia nõudepesumasin kokku mitte ainult vett, vaid saadab kanalisatsiooni – ja ühtlasi ka merre – vähem pesuainet.

Mõned mudelid on traditsioonilise pöörleva pesutiiviku asemel edasi-tagasi liikuva paneeliga, mis teeb lihtsamini puhtaks ka nõudepesumasina nurkades asuvad nõud. 

Ja üks meie lemmikinnovatsioone – kui kasutad esimest korda masinat, mis pesutsükli lõppedes ise ukse avab, ei suuda sa uskuda, kuidas sa vanamoodi üldse hakkama said.

Külmikud peavad toiduainete üle arvet

Innovatsioon ei ole puutumata jätnud ka külmkappe. Mõned mudelid on varustatud kaameraga, nii et nende tehisintellekt peab järge, mis su kapis on, mis sealt otsa lõppema hakkab ja pakub tagatipuks välja ka nende toitude retsepte, mida sa külmikus olevast kraamist valmistada saad. 

Külmik saadab sulle sõnumi, kui uks on praokile jäänud (kahju, et ta seda ise veel kinni panna ei oska!) ja paneb kokku nimekirja toiduainetest, mida on vaja poest juurde tuua. 

Mõned mudelid suudavad külmikust eemaldada toitude lõhnu ja – mis eriti hea – etüleeni, mida eraldavad külmikus olevad puuviljad. Etüleen on gaas, mis aitab puuviljadel valmida, kuid ei peatu siis, kui puuvili on küps, vaid hoolitseb ka selle mädanemisprotsessi eest. Etüleen närtsitab ka külmikus olevat salatit ja köögivilju, nii et kui mõni uus külmik suudab selle gaasi eemaldada, on see küll üks hea uudis. 

(Muide, kui soovid etüleeni ära kasutada, jäta banaanid koos toorevõitu tomatite ja avokaadodega köögikapile. Varsti on need valmis!)  

Paljudes uutes külmikutes on erinevate toiduainete jaoks oma riiulid ja sahtlid, kus on just neile sobiv temperatuur. 

külmik

Allikas: News.samsung.com

Nupud on asendunud puutetundlike pindadega

Järjest enamatel kodumasinatel on puutetundlikud juhtpaneelid nuppude ja lülitite asemel. Mõnede funktsioonide käivitamiseks piisab isegi ainult viipamisest. Välja töötamisel on tehnoloogia, mis võimaldab sõrmega pliidile sobiva suurusega kuuma pinna „joonistada“. 

Auruahjud on küpsetamise tulevik

Kui sa pole auruahjudest varem midagi kuulnud, siis pane nüüd hoolega tähele. Need on tulnud, et jääda! Auruahjus valmistatud toit ei kaota oma värvi, on hästi mahlane, valmib kiiremini ja on väga tervislik. Küpsetamiseks pole vaja kasutada õli ega rasva, toit tuleb maitsev ilma selleta. Pruunistamiseks on eraldi funktsioon.

Kujuta ette sellises ahjus valmistatud kala. Suurepärane!

Kui sa ei taha osta ainult auruahju, siis on olemas ka ahjud, millel on mõlemad funktsioonid.

auruahi

Allikas: Electrolux.ee

Multikeetja suudab rohkem kui arvata oskad

Jah, multikeetja suudab rohkem kui ainult keeta. Selle masina kohta oleks õigem öelda multikokkaja. Sellega saab keeta, aurutada, leiba küpsetada, praadida, hautada, riisi keeta, kuivatada ja teha palju muud. 

See on varustatud ekraani, taimeri ja wifi-ühendusega. Säti toiduained multikeetjasse valmis ja enne kontorist tulema hakkamist pane nutitelefoni kaudu „pada tulele“. Kui oled koju jõudnud, on toit valmis.  

multi cooker

Allikas: Crockpot.co.uk

Õhupuhastid teevad pliidiga koostööd

Ennast pliidi järgi tööle sättivad õhupuhastid on targa köögi musternäide. Uued õhupuhastid hakkavad tööle koos pliidiga ja saavad aru, millal on vaja režiimi vahetada. 

Enamik masinaid on koduse wifi-võrguga ühenduses

Järjest enam köögitehnikat on võimalik ühendada kodusesse wifi-võrku. See võimaldab näiteks magamistoast kohvimasinale ja pliidile käsklused anda, et kööki jõudes kohv valmis ja puder auramas oleks. Võimalusi, kuidas uusi mugavusi ära kasutada, on lõputult. Paljud köögimasinad teevad koostööd Siri või Alexaga.

Nagu nägid, on sul lõpmata palju võimalusi oma elu lihtsamaks teha. On olemas ka palju uusi väiksemaid köögividinaid, millest me selles artiklis ei rääkinud, aga kui meile konsultatsioonile tuled, saame koos arutada, mida sul täpselt vaja on.

Võta ühendust siit!

Artikli kokku panemisel olid abiks:

https://www.reviewed.com/refrigerators/features/refrigerator-trends-2021

https://edecortrends.com/latest-smart-kitchen-trends/

https://uakc.net/blog/6-exciting-kitchen-appliance-trends-for-2020-and-beyond/

https://propertydivision.co.uk/kitchen-appliance-trends-in-2020/

 

Vaata meie tehtud töid siit