KöögihuntKöögihunt – vajalik abimees meie köögis

Tänapäevases moodsas koduköögis on reegel, et kõik, mis toidu valmistamisel või selle söömisel järgi jääb, visatakse hetkekski kõhklemata prügikasti. Ühte ja samasse anumasse rändavad enamustes kodudes nii pakendid kui ka biojäätmed, kuigi tegelikkuses lasub meil kõigil kohustus oma prügi sorteerida.

Tõestus sellisest tegevusest on reaalselt olemas: kui kiigata suurte korterelamute ette asetatud biojäätmete konteineritesse, siis on näha, et need on pooltühjad. Sealsamas olevad üldkonteinerid ajavad aga juba prügi üle. On tehtud kindlaks, et biojäätmed moodustavad meie olmeprügist ühe kolmandiku.

Seega enamus meist ei eralda biolagunevaid jäätmeid muust prügist!

Siin tulebki appi toidujääkide purusti ehk köögihunt. See on seade, mis purustab tsentrifugaaljõu– ja vee abil toidujäätmed peeneks ja suunab tekkinud „supi“ reoveetorustikku.

Protsess on kiire ja tõhus ning siinjuures pole vähem tähtis ka mugavus. Piisab vaid lõikelaualt või taldrikult külma veega jäätmed valamusse uhada ja seadme nuppu vajutada. Loetud sekunditega vabaneme tülikatest toidujäätmetest. Nii jääb palju rohkem ruumi ka prügianumatesse ja pole vaja muretseda ebameeldiva lõhna üle, mida tekitavad lagunevad biojäätmed.

Kokkuvõtteks tasub väike investeering Sinu köögis kindlasti ära, sest paigaldades valamu alla köögihundi hakkame me enesele märkamatult jäätmeid sorteerima. Lisaks muutub köök puhtamaks, ja jääb vaba ruum paberi ja pakendi jaoks ning mis kõige olulisem – lõpptulemusena säästame ka keskkonda.

InSinkErator köögihuntide perekonda kuuluvad:

Kodukööki:

ISE 55, võimsus 0,55 hj
ISE 65, võimsus 0,65 hj
Evolution® 100, võimsus 0,70 hj
Evolution® 200, võimsus 0,75 hj

Suurkööki:

LC-50, võimsus 0,50 hj

Vaata meie tehtud töid siit