Euroopa disainikonkurss, mille žürii tuli esmakordselt kokku 1955. aastal – Red Dot Award, on ühtlasi üks olulisemaid tootedisaini auhindu ja kogu maailma mastaabis üks arvestatavamaid auhindu. 2016. aastal võitis BLANCO disainitud toode hinnalise Red Dot Award: Product Design auhinna – ZENAR sarja valamu.
2017 aasta on olnud samuti BLANCOle helge, sest juba on valamu nimega ETAGON saanud Iconic Awards: Interior Innovation diasainiauhinna best of best. Aga need on vaid mõned näited, sest auhindu on BLANCO disainvalamud võitnud väga palju.

HyperFocal: 0

Mis teeb BLANCO valamud eriliseks ja milline on nende eesmärk turul?

BLANCO on pühendunud arendustööle ja kvaliteedile. Nad valmistavad valamuid, mis on alati trendikad. Samas on nad disainimaailmas tihti ka suunanäitajad. Kuhu poole nemad liiguvad, liigub koos nendega ka muu maailm.

Stiilsele köögimööblile annavad maitsekust juurde hoolikalt valitud detailid. Nii nagu tehnika ja valgustus Sinu köögis, on olulisel kohal ka valamu.

Milline valamu sobib kööki, mida planeerid?

Alustuseks on hea tutvuda materjalidega, millest BLANCO valamud on valmistatud:

  • Roostevabast terasest valamud on klassika ja alati ajakohane. BLANCO valitud roostevaba teras sisaldab 18% kroomi ja 10% niklit ja vastab kõigile kehtivatele kvaliteedinõuetele.
  • Silgranit® PuraDur® on materjal, mis sisaldab 80% purustatud, sõelutud ja valitud graniiti, sideainena on kasutatud akrüüli ning vähesel määral lisakomponente. Kivi annab tugevuse ja sideaine elastsuse. Materjali pealispind on reljeefilt ja värvilt lähedane looduslikule graniidile. Materjal on kuumakindel, taludes 280 C temperatuuri. Pind on väga vastupidav mehhaanilisele koormusele ja kraapimisele ning on lihtsasti puhastatav. Silgranit® PuraDur® materjalile lisatud hügieenikaitse Hygiene+Plus koostisosad annavad materjalile lisakaitse mustuse ja bakterite vastu. Materjal Silgranit® PuraDur® on nii eriline, et selle valmistusprotsess on kaitstud seitsme erineva patendiga. Värvivalik on suurim kõigist teistest, on nii sooje kui külmi toone. Ikka selle jaoks, et sobituda Sinu soovidega. Silgranit® PuraDur® materjalist valmistab BLANCO pea paarsada erineva valamu mudelit.
  • Kivikeraamika valamumaterjalina on kindlasti silmapaistev – nii stiilse välimuse kui ka heade kasutusomaduste poolest. Keraamika toob ruumi kerget elegantsi ja mõjub väärikana iga köögimööbli juures. Valamupind on lausa siidiselt läikiv, samas talub hästi kasutamisel tekkivaid lööke ja kriipimisi. Kõigil BLANCO keraamilistel valamutel on PuraPlus pinnatöötlus. Selliselt pinnalt jookseb vesi kergemini ja kiiremalt ära ning mustus ei jää valamu pinnale kinni. Valamut on lihtne puhastada tavalise nõudepesuvahendi ja niiske lapiga.

Kui mõtled toiduvalmistamisele või nõudepesule, siis on teisigi aspekte peale materjali, millele tähelepanu peaks pöörama. BLANCO on tõesti mõelnud kõige peale. Võtame näiteks valamu sügavuse.

  • Sügavam valamu on mugav, kui pesed suuremas koguses nõusid või potte ja panne. Sügavam valamu, muide aitab ka ära hoida seda igakordset veepritsmete pühkimist valamu ümbert ;-).
  • Kasutusmugavuse ja kiiruse jaoks on valikus väiksema sügavusega valamud. Sellised valamud on mugavad, kui sul on vaja peamiselt loputada väikemaid esemeid ja poest ostetud puu- ja köögivilju.
  • Ehk märkasid, et BLANCO valamut on võimalik paigaldada tööpinnale nii pealtpoolt uputatavana kui ka “servata” integreerituna. Näiteks BLANCO ETAGON, mistõttu on väga mugav kõik tööpinnale tekkivad vedelikud ja purud pühkida otse kraanikaussi, mis sealt omakorda äravoolu loputada. Lihtne ja geniaalne!

Kui Sul on suur pere ja kraanikaussi jõuab peale söögivalmistamist palju potte ja nõusid, siis parema mahutavuse jaoks soovitame valida valamu, mis on pooleks jagatud. On olemas ka mudeleid, mis eemalt vaadates näeb välja kui üks valamu, aga keskel on madalam eraldussein.

BLANCO on valamute maailmas tõeline meister, keda tõesti saab usaldada nii kvaliteedi kui ka disaini osas. Nad on mõelnud ka kasutusmugavuse ja vastupidavuse peale. Meie Mööblimasinas soovitame! :-)

Vaata meie tehtud töid siit