Köögi planeerimine on meeldiv tegevus, mille juures soovime alati Sulle nõuannete ja soovitustega abiks olla. Selle jaoks pakume igale kliendile tasuta konsultatsiooni, kuhu tulles palume arvestada kuni tunnise ajakuluga. Küsimusi on palju, aga sellest ei tasu ehmuda. Mõtleme Sinuga koos läbi kogu köögi plaani, võimalused ja funktsionaalsuse rahulikult. Me ei eelda oma klientidelt spetsialisti taset. Kui aga soovid veidi ette valmistada, siis siin on Sulle mõned soovitused.

Kommunikatsioonide paiknemine
See on planeerimise juures meie hinnangul probleemseim valdkond ja seda lihtsal põhjusel – väga paljud kodu planeerijad on arvamusel, et vee- ja elektriplaan peaks olema enne köögimööbli planeerimist kinnitatud, aga see on vale info. Parim oleks tulla juba siis kööki planeerima, kui torud ja õhupuhastaja ventilatsioon ei ole veel ehitatud. Arusaadavalt ei soovi keegi ümberplaneerimisega seonduvaid lisakulusid tekitada. Kui see etapp on “maha magatud” (muidugi mõistame, et alati ei ole võimalik uuel koduomanikul siin kaasa rääkida), siis tuleb mõelda, kuidas saab kõige paremini edasi minna. Planeerida püüame alati nii, et saaksime Sulle kui köögi kasutajale parima tulemuse. Enamasti on kommunikatsioonide paiknemine tehtud juba ehitaja poolt ja tihti kahjuks väga ebaloogiliselt.

Milline on köögi igapäevane kasutus
Tasub mõelda niipidi, et kas soovid teha kodus süüa, kus läbid algusest lõpuni kõik protsessid ise: tood külmikusse varuga toitu, vajad pinda hakkimiseks, keedad ja küpsetad ahjus, valmistad erinevaid magustoite ja lõpetuseks võiks kõik pere nõud nõudepesumasin ära pesta. Teine võimalus on, et Sinu vajadus on vaid kohvi juua, sõbraga klaas veini võtta ja söögitegemise soov sisuliselt puudub. Meil kõigil on erinevad elustiilid ja oleme erinevad inimtüübid. Samas korteri müügi seisukohalt on järjest enam terviklik köök oluline müügiargument ja lisaväärtus. Näiteks kui tead, et Sa ise pliiti ega ahju ei kasuta, aga kas siis võib olla raskem korterit hiljem müüa? Turg on muidugi mitmekesine, alati on vajadus nii nn poissmehe korterite järele kui ka otsitakse neid, mis sobivad lastega peredele.

asjad3

Seadmed ehk köögitehnika
Võiksid enamvähem teada, kui suurt külmikut soovid, kas tuleb pliit ja on see gaasi- või elektripliit, millised on nõuded ahjule ja kui palju on vaja tööpinda, et väikesed seadmed nagu röster, kohvimasin jms hiljem ära mahuks. Tehnika jaoks on üldjuhul inimestel üsna täpne eelarve paigas ja seda oleks meilgi hea teada, sest siis oskame Sulle parima komplekti kokku panna.

kohvigurmaanile

Milline kapiuste ehk esipaneelide materjal
Seda osa otsustamisest ei tasu alahinnata. Väiksema eelarvega klientidele saame soovitada melamiini. Stiili ja välimust väärtustavad kliendid on tihti eelistanud MDF-ist ja kõrgläikega pindu. Oma kasutajaskond on ka täispuidul, kuid siinkohal tuleb meeles pidada, et täispuit vajab suuremat hooldust ja elava materjalina on ta tundlik õhuniiskuse suhtes.

Milline tööpind
Põhilised valikud on kõrgsurvelaminaat, puit, press- ja looduslik kivi ja betoon. Lisaks ei tasu unustada klaasi ja erinevaid kombinatsioone (puit ja kivi või puit ja klaas). Mööblimasina pikaaegne kogemus on näidanud, et kivi tasub eelistada – kahtlemata hea vastupidavuse, välimuse ja ka praktilisuse pärast.

Mis tüüpi kapid
Kas oled kolimas või alustad täitsa nullist kodu sisseseadmist, siis alati on küsimus, et kui palju asju tuleb. Kui juba tead, et Sul on palju asju, siis kuidas kõik soovitu ära mahuks? Meie juures kohapeal on sellest kindlasti juttu, aga siin ei pea muretsema, kui kohe kõike ei tea. Vaatame koos ruumiplaani ja see annab juba hea pildi, mida on võimalik teha.

Funktsionaalsus
See on valdkond, mida köögispetsialistid on päris palju uurinud ja tegelikult on paigas mitu erinevat mudelit, kuidas köögis säiliks loogiline liikumine: valamu juurest toiduaineid hakkima, sealt edasi pliidi lähedus ja et vajalikud toidunõud saaks kätte enda eest või seljatagant. Sellest lähtuvalt tuleks paigutada kapid. Siin me ei soovita jalgratast leiutama hakata:-) ja ühtlasi on meil blogis sellestka varasemalt juttu olnud – Kuidas praktiline köök Sinu elu lihtsamaks teeb.

Valamu
Valamuid on palju erinevaid nii kuju, disaini kui ka materjali poolest. Juhul kui tellid nõudepesumasina, siis ei ole mõtet valida liiga suurt valamut. Teine aspekt on valamu funktsionaalsus, millest ülevaatlikult rääkides võib välja tuua kolm asja – suurus, millised on võimalused nõude ja toiduainete nõrguma jätmiseks ja milline on kuju ja disain. Valamutest pakume ülevaadet siin.

blanco valamu

Milline stiil
Stiili küsimus on paljuski seotud kliendi sisemise tunnetusega, st et kus Sul on kõige mugavam olla. Kas eelistad minimalismi ja valgust või hoopis klassikaliselt lihtsat ja heledat kööki. Miks mitte midagi modernset nagu betoon, mis mõjub pigem külma ja neutraalsena, ent kindlasti efektne silmale. Võib minna ka traditsionaalseid radu pidi, kus on hinnas ornamentidega täispuidust või MDF-ist paneelid või soovid kööki, mis ei erineks kuigi palju restorani köögist … Piire tegelikult ei olegi, aga et köögimööbel sulanduks Sinu kodu üldise ilmega, siis Mööblimasinaga teevad koostööd ka sisekujundajad, kelle käest on võimalik teenusena tellida eraldi konsultatsiooni.

Ruumiplaan
Ehitusjärgus eramu puhul saame köögimööbli tootmisesse anda siis kui seinad on paigas ja värvitud ning põrand tehtud. Seda, kui kõrgel on aknalauad, kus paiknevad kommunikatsioonid, mis on mõõdud iga takistuse vahel seinas (millega peab planeeringut tehes arvestama) – sellise info edastamine Sinu poolt meile on väga oluline ja vajalik. Oma esmane joonis või eskiis võiks Sul konsultatsioonile tulles kaasas olla, kui selle tegemiseks on Sul aega ja oskust. Mõned ideed ja õpetused selleks on olemas jällegi meie blogis: “Kuidas käib köögi planeerimine paberil”.

Planeerimine

Miks paigalduse teenus on hea
Kuigi see võib tunduda Sulle vähe tähtis, siis tegelikult on tegemist ühe kõige tähtsama protsessi osaga. Kõik võib eelnevalt olla tehtud parimal viisil, kuid kui paigaldus on tehtud lohakalt või asjatundmatult, ei jää lõpptulemus see, milline ta peaks olema. Jah, alati on võimalik oma köögimööbel ka ise paigaldada, aga tasub mõelda, kas ca 10-15% kokkuhoidu ja garantiist ilmajäämine on seda väärt.
Oma tegevuse jooksul on meie jaoks välja kujunenud usaldusväärsed koostööpartnerid, kes jagavad meie väärtusi ning oskavad Sinu visiooni ja meie materjalid kokku panna nii, et tulemus ületab kõigi ootusi. Lisaks sellele, et kõik sobib veatult kokku, vastutavad paigaldusmeistrid paigaldustööde lõppedes ka puhtuse eest.

Meie blogi on hea allikas, kust on Sul võimalik saada väärt ideid ja mõtteid ning saada vastuseid küsimustele. Aga loomulikult ei asenda see kõik inimlikku kontakti ja konsultatsiooni kohapeal. Blogist leiad sisulise jutu, mida meie spetsialist aitab Sul kindlaks plaaniks muuta. Sealt edasi on meie töö tegeleda tootmise ja lõpuks spetsiaalselt Sulle mõeldud köögimööbli paigaldusega.
Nagu ikka, soovime olla Sinu kõrval ideest kuni valmisköögini ;-).

Vaata meie tehtud töid siit