Otsid ideid, kuidas oma kööki esinduslikuks muuta? Halli värvi köögikapid võivad köögidisaini muuta tõeliselt muljetavaldavaks. Halli erinevad varjundid lisavad iseloomu, individuaalsust ja ajatut elegantsi. Varasemate ajastute värviliste köökide aeg, kus suured pinnad olid rohelised või oranžid on asendunud palju konservatiivsemate toonidega, mille hulgas hall on tõeliselt trendikas.

Hall on ju igav?

Mõne jaoks võib kohe tunduda, et hall on nii passiivne ja igav, aga halliga on võimalus mängida, st kõik mida asetad halliga kõrvuti toob ruumi elurõõmu ja kirkust. Juhul kui soovid rahustavat kööki, siis on häid nippe selle saavutamiseks samamoodi.

Halli erinevad toonid muudavad muljet päris palju. Soojemad hallid toonid tekitavad erineva tunde, kui hallikas sinine näiteks.

Abiks on värviteooria

1690834-1427682Valides halli juurde kontrastset tooni või segades erinevad värve on abiks värviteooria, mille kohaselt on tark valida värvid, mis paiknevad värviringil üksteise kõrval või valida kokku vastaspooltel olevaid kontrastseid värve.
Värviteooria järgi on kontrastsed värvid need, mis inimesele energiat lisavad, samal ajal kui pooltoonid ja varjundid on rahustavad.
Soe ja tuhm hall toon töötab paremini väiksemas köögis, samal ajal kui suurema köögi juures tuleb läbi mõelda, kuidas tuua sisse veidi julgemaid toone, et kogumulje ei oleks igav ja laialivalguv.

Ühe rahuliku tooni kaks erinevat varjundit koos töötavad paremini kui kolm-neli, sest viimane võib välja näha nagu oleks tehtud kuskil viga. Näiteks kui Sinu hallides toonides köögis on köögisaar tumehall ja köögikapid heledama halliga, siis köögisaarest saab tänu värvide tajumisele keskpunkt. Selline lähenemine aitab kahe sarnase abil siiski üldmuljet elavdada. Kui teeksid vastupidi valiku, siis võib juhtuda, et köök muutub rõhuvaks.

Tugevama kontrasti saad, kui kasutad koos heledat ja tumedat või näiteks kahte tugevat halli, millel on sama nn raskusaste, et nad ei muuda koos ruumi väiksemaks. Viimase vastu aitab ka kui laed ja põrandad on neutraalsetes toonides.

Too kööki rõõmsaid elemente

Värvilahendusi planeerides peab meeles pidama ka tegureid, mis lõpptulemust veel mõjutavad. Kindlasti on oluline akende suurus ja millise ilmakaare poole need jäävad, st kui palju valgust Sinu kööki tuleb. Kas seinapinnad on suured või tükeldatud. Kas soovid sooja või külma kööki.

Elemendid köögis on samuti olulisel kohal. Näiteks naturaalne puit annab külmale või suitsuse varjundiga hallile soojust ja dramaatilisust või vastupidi hallikasvalge kivipõrand rahustab tugevaid värve.
Looduse näitel teame ka, et maalähedased pruunid, hallid ja liivakarva toonid sobituvad omavahel väga harmooniliselt. Külmad hallid toonid töötavad hästi koos roostevaba terasega ja erksavärviliste lisaelementidega, milleks võivad olla baaripukid, väiksem köögitehnika või mõni tekstiili element – kõik see tõstab köögis meie tuju. Hõbedased aktsendid lisavad hallile elegantsi, valgust ja tehnokraatlikkust.

Neutraalne hall on teistele värvidele täiuslik tasakaalustaja, sest ei tõsta ümbritsevaid värvitoone esile ega suru neid ka maha. Hall on kogu värvipaleti kõige paindlikum kaaslane ja täiesti ajatu valik.

Mõned meie hallides toonides köögid

Vaata meie tehtud töid siit